Zateplenie LEN venca a uzavretie stavby

Zdravim. Chcel by som uzavriet hrubu stavbu aby sa nieco nenastahovalo do stropnej izolacie. Viem ze sa to da OSBckami ale uvazoval by som ze tam rovno nalepim vrchny rad izolacie a zvysok dokoncim neskor. Cize izolacia mi to uzavrie a rovno budem mat zatepleny veniec ak by som chcel uzivat dom trocha skor pred celkovym zateplenim a teda nebudu take tepelne mosty. Ako je to potom s ochranou izolacie proti dazdu? Polystyren by asi az tak nevadil, ale z jednej strany musim mat mineralnu vatu kvoli poziarnej bezpecnosti. Bude vadit ak bude nalepena aj ukotvena ale nezasietkovana a teda bude ako tak vystavena vzdusnej vhkosti? Prsat by na nu nemalo, nakolko by mala koncit zhruba 30cm pod urovnou stablonu. Strati vata vlastnosti ak nieco nasiakne, ale potom ju pred sietkovanim necham poriadne vysusit? Cize budem to robit v lete? Tiez by som sa chcel opytat, zvislu izolaciu chcem dat az po stresnu foliu a teda tym aj prepojim zvislu a stropnu izolaciu. Avsak tabule su take ze mi vyjdu zhruba 20cm nad okno pri polystyrene a 10 pri vate. Takze: - mam dolepit penou tie chybajuce kusky (10 a 20cm)? - mam to spravit z dvoch tabuli, ktore zrezem na uzsie, cize tabule budu mat mat 35 a 35 cm? - alebo mam davat tabule na vysku a zrezat kolko treba? (takto som to este nevidel) Vdaka
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?