Podlahový polystyrén

Ahojte v projekte mám na poschodí skladbu 40mm podlahový polystyrén a 50 mm anhydrit. Budem mať podlahové kúrenie uchytené na tucker spony. Myslíte, že je reálne dať 30 mm podlahový aby som mohol dať 60 mm vapennocementový poter. Budú sa tam dať tie spony? Budú držať? Môže nastať iný problém? Aj v suteréne aj na prízemí mám VC poter a nechce sa mi tam riešiť anhydrit ak by sa dalo. Ďakujem
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jarek42:

Ahojte v projekte mám na poschodí skladbu 40mm po…
@jarek42 Jasné, bežne je systémová doska trojcentimetrová a drží to...
Odpovedať
Ešte jedna otázka. Asi na 3 miestach v dvoch kúpelniach sa mi tam takto križuje potrubie, má to tam asi 6cm v najvyššom bode takže to bude dosť nad tým polystyrénom a este cez to pôjdu teubky podlahovky. Takže mi to vychádza, že na týchto miestach bude podlahovka možno len 1 cm pod povrchom poteru. Asi preto tam aj dala architektka anhydrid. Myslíte, že tam mám dať radšej ten? Poterári asi budú mať komplikáciu miešať dva rôzne druhy ale tak nevadí keď by to malo byť lepšie. Ďakujem za každú skúsenosť ak máte.
Odpovedať
tak toto uz je divocina sak rurky podlahovky maju 16/17mm a k tomu anhydrit ma byt min 3cm NAD rurkamy tej podlahovky :D
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od shadowmilan:

tak toto uz je divocina sak rurky podlahovky maj…
@shadowmilan ano videl som ale je podľa mňa rozdiel ak to je len na nejakých bodoch. Akože ak by to bol fakt problém môžem aj vyseknúť do dosky a spustiť to dole trochu. Má niekto s týmto skúsenosť?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jarek42:

Ešte jedna otázka. Asi na 3 miestach v dvoch kúpe…
@jarek42 To kríženie rúr by sa mohlo zasekať trochu dolu, do betónu. A tie T-kusy treba zaizolovať, alebo aspoň prekryť tak, aby na ne nezatiekol betón... Edit: Kým ja naťukám písmenká do mobilu... :-)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jarek42:

Ešte jedna otázka. Asi na 3 miestach v dvoch kúpe…
@jarek42 A to je čo? To výškovo neva?
Odpovedať
Ešte ma napadlo, že kurenár môže viezť hada tak, že tieto miesta môže obísť.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od frantisekca:

@jarek42 A to je čo? To výškovo neva?
@frantisekca to je odpad z umývadla k toalete, kde z druhej strany ide to isté zo žlabu to tiež va ale neviem čo s tým.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jarek42:

@frantisekca to je odpad z umývadla k toalete, kd…
@jarek42 Poterari ti nebudú robiť mazaninový poter a aj anhydrit... Neviem, či máš vôbec predstavu čo je a ako sa robí anhydrit. Pozri YouTube. Máš nejaký stavebný dozor? Tie inštalácie ti robili podľa projektu? Lebo to by malo byť (dobre) vyriešené v projekte zdravotechniky... A ak by tam boli chyby, tak schopnejší inštalatér by si vedel poradiť a zapýtať za zmeny € navyše.... Ale o nejakej odbornosti docela pochybujem, keď to vidím. Ak si to robil sám, tak máš čo prerábať a silno odporúčam si zavolať niekoho schopného. Lebo tí čo budú robiť poter, tak sú dva typy. Prvý sa na to vrhne, zabetónuje, zoberie € a už ho viac neuvidíš. Opravovať, demolovat bude niekto iný. Druhý typ sa po prezretí stavby otočí, padnú sprosté slová a už ho taktiež neuvidíš.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od frantisekca:

@jarek42 Poterari ti nebudú robiť mazaninový pot…
@frantisekca tvoj príspevok je podobný výkonom stavbárov a profesistov a keďže som si nerobil nič sám takto to vyzerá. Teraz potrebujem zvážiť reálne možné dôsledky týchto neduhov aby som mohol premyslieť nápravné opatrenia.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jarek42:

@frantisekca tvoj príspevok je podobný výkonom st…
@jarek42 nerieš somariny. Normálne hento vojde pod poter aj s trubkami podlahového kúrenia....
Odpovedať
nuz uvidis, kazdopadne viac by ma trapili tie T zaliate v podlahe ...neviem ake dlzky to tam su, ale aj keby to bolo niekolko desiatok metrov, tak by som radsej natiahol samostatne ruru a vsetko taketo tepla/studena dal samostatny rozvadzac pristupny ... usetri sa par e ... vlastme nie :D lebo tie T a lisovanie nieco stoji :D
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?