Založenie trávnika

Čauko. Založil som travnik, posadil trávu za neuveriteľných 90€, zavalcoval. Týždeň sa nič nedialo, bo bolo horúco a sucho. Teraz sa schladilo, popršalo a už to začína rašiť. V návodne na použitie som sa dočítal, že treba kosiť, keď má tráva 10cm. Čiže ešte mám čas. Mňa však napadlo, či by nebolo vhodnejšie pre zahustenie porastunechať trávu vyhnať vysoko, do metra, alebo aj viac, nechať nech vykvitne a vysemení sa a potom pokosiť so strunovou kosačkou? A až následne kosiť každých cca 14 dni s klasickou kosačkou napr. na 4cm výšku?
Odpovedať
Profilova fotka
Nie, to co ti napadlo je blbost. Dosiahnes akurat extremne vysoku a riedku travu... zabudas ze trava nezahustuje semenom ale v prvom rade odnozovanim a to sa deje prave pri pravidelnom koseni... Takze nechat vyrast cca na 10cm potom skosit na 7cm o dva dni na 5 cm o dalsie dva dni na 3 cm o dalsie dva dni dajme tomu na 2 cm alebo to nechaj na 3 cm ak je to vyska na ktoru chces kosit a uz to len udrzuj... Travnik sa celorocne kosi na jednu vysku takze len to postupne skos na tu vysku na ktorej ti chces drzat. A zabudni na kravinu ze cez leto kosit na vyssie a pred zimou pokosit na vyssie a podobne nezmysli 🤦‍♂️
Odpovedať
Profilova fotka
Inak este jedna vec, Na kosenie kazdych 14 dni zabudni to je prilis dlha doba... Trava sa ma kosit cca max o 30% jej dlzky... tj. Ak chces mat 4cm travu kosis najneskor ked vyrastie na 6cm.... to znamena ze budes kosit tak 2 krat za tyzden idealne... minimalne raz za tyzden ale to uz budes skasat tak 50%
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zipsuliak:

Nie, to co ti napadlo je blbost. Dosiahnes akurat…
@zipsuliak my v horucom lete nechavame vyssiu, lebo travnik zavlazujeme len velmi prilezitostne. Ale u nas je na travniku dolezitejsie aby bol zeleny, nie wimbledonsky
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od zita19:

@zipsuliak my v horucom lete nechavame vyssiu, le…
@zita19 tak ak je cloveku jedno co ma hlavne ze to je zelene tak ano da sa ignorovat pravidla :)
Odpovedať
Prvé dva týždne po tom, ako trávu zasadíš, semeno nesmie vyschnúť, musí byť stále vlhké. Ak si to pravidelne nepolieval, môže sa stať že ti to vyraší na riedko.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ralf364:

Prvé dva týždne po tom, ako trávu zasadíš, semeno…
@ralf364 tak vsak semeno kym sa neujme, to akoby bolo v sacku ne? Teraz je mokro a blhko. Chvalabohu
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zita19:

@zipsuliak my v horucom lete nechavame vyssiu, le…
@zita19 to by sme boli otrokmi pre krásu, tam kde nechodím po trávniku len mulčujem tráva ostáva nepotrebuje hnojiť ani zalievať neodparuje rýchlo, i tak sa tam naseje všetko možné, hlavne že je zelené, kde sa tráva zberá do koša rastie pomalšie nikdy to nehnojím , ved to nedáva žiadne plody, hnojím len to kde je treba veľa živín pre plody
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od arcticcode:

@ralf364 tak vsak semeno kym sa neujme, to akoby …
@arcticcode ano problem je ze nejaka cast semena mohla zacit klicit(ze zemni vlhkosti, kratkeho deste, pokropeni hadici atd...) pak vyschla a je otazka zda se "probudi" nebo ne takze asi trochu klesl pocet zdravych semen ale uvidite kdyztak dosit...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od duzu:

@zita19 to by sme boli otrokmi pre krásu, tam kde…
@duzu tam kde chodime travu zbierame, vlani som vyhlasila dva pasy za luku a hlavny kosic sa mi podakoval. A aj ked mame travniky roznych kategorii, ofukovany, pravidelne koseny, obcas koseny, ponechany svojmu osudu, najkrajsi travnik je z pyru na jednom placku, kde pred tym bola zeleninova hriadka. Ten je zeleny aj v tych najvacsich horucavach a naozaj ho staci iba kosit.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zita19:

@duzu tam kde chodime travu zbierame, vlani som v…
@zita19 to ozaj len kosačkou , ked som ešte kosieval kosou len po ňom šmýkala, pýr rastie pomerne rýchlo zaplieni postupne všetko ale je to aspoň dlho zelené aj ked neprší , teraz väčší problém s kvitnúcimi ovocnými stromami, ráno mráz cez deň dážd , nič neopeľuje, toto príroda špatne zariadila , i blbá púpava zavrie kvet pokiaľ nesvieti slnko a nikdy sa jej nič nestane
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?