Záhradné jazierko / vodopád

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte. Uvažujeme nad tvorbou nie príliš veľkého jazierka v záhrade. Má s takou svojpomocnou stavbou niekto skúsenostli? Prikladám foto, čo sa nám celkom pozdáva. Ďakujem za každý postreh
Odpovedať
1
2
Skutočne krásne jazierka👍👏
Odpovedať
@ernesti4 zatial som vo faze skumania 🙂 chcem sa do toho pomalicky pustit. Zacali sme uz, betonoval dom palisady a teraz sa zacinam pustat do toho jazierka. Pozeram na nete andezit alebo bridlicu kde je to ako dostupne aby som to vedel oblozit k nasej spokojnosti. Vyberam kolko L by to plastove jazierko mohlo byt. Vyzera ze mozno 500 l. Urcite to budem postupne fotit ako vsetko co robim a ked bude zaujem pridam fotky. Musim si to ale cele dobre rozvrhnut lebo je to uplne mimo moj obor aj ked ho kazdym rokom o nieco zvacsim uz som robil naozaj vselico 😉
Odpovedať
@matej_r neviem koho si sa pytal, ale ja s tym zatial skusenosti nemam. Uvidime ako sa to podari a mozno tam nejake rybky budeme chovat. Vojdes do hornbachu a tam Ti poradia ake ryby sa tam davaju popises kam naco ake velke, ale poradia Ti iste vsade nie len tam ale to je taky moj obchod tam najdem stale vsetko co si doma len tak niekedy vymyslim a ani neviem, ci to vobec existuje 😎
Odpovedať
@adidasko1 ahoj, no ja už som vo faze ukldania kamena. Moje bude mať tak cca 800l. teraz rieśím aké čerpadlo potrebujem. Výśka prepadu od najspodnejsieho miesta v jazierku je cca 1,5metra. Tiež chcem tak 30cm šírku. Na internetových eshopoch mi vravia že tak cca 6000l/h potrebujem keď chcem taký "bohatý vodopád". Ale príde mi to veľmi veľa. Aj keď spotrebu majú ca 75W. to nie je veľa ale tak veľa litrov za hodinu mi príde moc. ak ti môžem poradiť bridlicu ma ujko a nadava na nu. stiepe sa mu pod tlakom vody. Nemá vodopád iba jazero na pestovanie rýb.
Odpovedať
@syko1 vzal som Turecky kvarcit pacil sa nam a pan preveroval ci je vhodny do jazierka a udsjne je tak snad pohoda. Ano cerpadlo riesim aj ja. Nakoniec som dal 250 l jazierko aj ked som chcel vacsie ale priestor limitovany. Jan45 mi radi dat aspon 200 W cerpadlo kvoli peknemu prudu vody. Posli nejake foto ako to mas. Ja este len zacinam
Odpovedať
@adidasko1 tak uz dokoncujem vzal som nakoniec 40W cerpadlo ma prietok 3500l/h je to mega a postacujúce. Spotreba super a prietok viac ako postačujúci. Použil som žulove šlapaky a kamennu kôru. Este dost prace ma caka hlavne tie detaili. ale už aspon tece 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@syko1 pekné pekné, zvlášť tá druhá foto 😄
Odpovedať
tak už takmer hotovo. už je to na 95%. Iba rastlinky musím zohnať. Tie sa vraj vkladajú na jar tak tie budu asi ž na budúci rok.
Odpovedať
Profilova fotka
Planujes len rastliny alebo aj nejake ryby. Ale aj ked to teda este nie je komplet, uz teraz to vyzera paradne
Odpovedať
@syko1 aky priestor ti to zobralo? A aku mas hlbku vody? Paradne 👍
Odpovedať
Keď vodopád tak poriadny robil som kamarátovi nerezové teleso vodopádu dĺžka je 125cm použité čerpadlo 15000l/h
Odpovedať
tak ale toto bude veru riadny vodopad uz nie? 😄
Odpovedať
Článok sa načítava...
@syko1 dobre to vyzera, ake rastliny mate v plane tam davat? My tiez si hadam postupne casom najdeme cas aj na nieco taketo, lebo potom dvor uplne inak vyzera, ked je tam aj takyto vodopad, aj ked najradsej by som jazierko aj s rybami, len neviem akoby som to potom zase na zimu riesil.
Odpovedať
@marlo hlbka je 50 cm. a rozmer celeho priestoru je 6m2. cca 2X3m.
Odpovedať
@ris66 @pastierik rybky tam mám na skúšku 3koi, vraj to prežije všetko, tak uvidím . Rastlinky nejake ktoré sú na tú hlbku vhodne. Len vraj to na jar sa ma vkladat do jazierka. tak že este musim pozistovat co a ako.
Odpovedať
@syko1 50 cm je malo ked bude silná zima, zamrzne az na dno a tym padom všetky ryby uhynú. Odporuca sa minimalne 1 m
Odpovedať
Zatial skusam nove cerpadlo 40 W prietok 4900 l/h a pekny postacujuci vodopad uz to len polepit a vyhrat sa s detailami
Odpovedať
@roberttom viem, mám známeho má ho ešte plytšie a KOI mu prežili a to je zo severu ako ja. Uvidím. ak neprežiju bud prehĺbim jazierko alebo potom nebudu rybky.
Odpovedať
Profilova fotka
co to vlastne stoji vybudovat si taketo nieco? 🙂 ci zalezi kolko som ochotny investovat?
Odpovedať
@lukino77 skor zalezi o tom kde si zozenies kamene... v prirode ...kamenolom.. pripadne predajna.
Odpovedať
@lukino77 presne tak vsetko je o kamenoch. Ak ich mas takncena nie je moc vysoka tak 200e s cerpadlom a foliou. Zvysok je uz o ochote investovat napr aj do kvetoc rastlin ryb
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
Dobry deň, mňa by zaujímalo aká technika je potrebná do jazierka ak chcem urobiť vodopád... Ďakujem za pomoc
Odpovedať
@zuzulik_01 ja som tam kupil z hornbachu alebo obi jazierkove cerpadlo a uz aom to len napojil na na rury ako na zavlazovanie. Nic extra k tomu netreba
Odpovedať
@adidasko1 mate aj prepad z jazierka?? Počula som názor ze čím menšie jazierko tým je náročnejšie... Ako to mate vy co sa týka udržby???
Odpovedať
Polystyren 5cm, Gaza, cement pol dna hotovo
Odpovedať
@zuzulik_01 mam to takto, samozrejme to som zacinal tie rury tam nevidno len som skusal rozne typy a polohy, aby mi ta voda padala ppdla mojich predstav. Pravdu povediac minuly rok som to spravil az ku koncu sezony. Az tento rok to spustim a uvidime ako s tou udrzbou... voda bola taka vselijaka tak uvidime... pocul som, ze su niektore rastlinky, ktore udrziavaju vodu tak sa tomu este musim povenovat. Prace s tym bolo tirz som to obbetonovaval a cerpadielko mam spravene tak, ze ho viem na zimu vybrat aj s kablom a potom zas osadit. Tak sa uvidi
Odpovedať
@adidasko1 ďakujem za. Foto
Odpovedať
@roberttom ryby pekne prežili a bolo aj -20.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 11 mesiacoch
Ahojte, chcem sa spýtať ako udržiavate svoje vodopády aby sa voda nekazila? Spravil som si v lete vodopád bez jazierka, voda na spodu vsakuje do 250l suda, kde je čerpadlo. Na jar keď som pustil čerpadlo, tá voda nehorázne smrdela. Dávajú sa nejaké baktérie do tej vody, alebo nejaká chémia? Ako udržiavate svoje vodopády? Ďakujem.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?