Plesen v travniku

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, zaciatkom maja som zasial travnik, trava pekne vzisla ale uz cca po 3 t. sa sem tam zacali robit male hnede flaky. Zaciatkom jula som postriekal travnik bofixom proti burine a odvtedy sa mi v travniku rozsirila biela plesen, ktora uplne nici travu (najlepsie to vidno na druhej foto). Cital som na nete ze to moze byt snezna plesen ale ta by sa mala vyskytovat po zime, takze neviem. Prosim poradte ako by som to mal osetrit, resp. co spravit aby mi to neznicilo cely travnik PS: travnik je na piesocnatej pode (zitny ostrov), Hnojil som ho doteraz 2x, polievam v tychto teplach 3x tyzdenne stale rano a kosim cca raz za 5-6 dni. Okrem toho som pred tyzdnom z travnika vyhrabal uz odumretu plst hrablami ale plesen este stale ostala. Dakujem za rady
Odpovedať
1
2

Odpoveď na príspevok od duzu:

@zita19 u nás veľa vlahy a pomerne teplo od začia…
@duzu my sme kosili na Bielu sobotu, prisli sme o tyzden na zahradu a trava 15 centimetrova. Vlhko este mame, ale mokro uz nie. Uz som aj vysiate polievala, pre istotu. No a stromy, to sa ukaze co bude a co nebude.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zita19:

@duzu my sme kosili na Bielu sobotu, prisli sme o…
@zita19 vkaždej oblasti je to v inom čase, známi chodil na vlaku a hovoril že na jednom konci čerešne ešte len kvitli a na druhom ich už jedol, a ked bol mladý mal na každom konci i rôzne frajerky a doma ženu, a mal problém ked sa všetci stretli na jednej oslave a navrhoval nech sú milenky legálne i u nás nie len v rodisku Ibiho
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zita19:

@duzu my sme kosili na Bielu sobotu, prisli sme o…
@zita19 a Vy este travu zvyknete polievat alebo "zabehnutu" travu uz casom ani netreba? Lrbo poznam ludi, ktori travu nijako neriesia a predsalen ju maju celkom peknu. My tomu teraz venujeme kopec casu a vysledok mizerny.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od grateful:

@zita19 a Vy este travu zvyknete polievat alebo "…
@grateful zabehnutu travu takmer vobec nepolievame, ale u nas je pristup k travniku vcelku laxny. Mame jeden velmi zatazovany, tak ten sa aj polieva, aj aerofikuje, aj pieskuje, aj hnoji ale zvysok si musi poradit sam. Nemame tolko vody aby sme aj travniky polievali. Aj vysievame len vtedy, ked hlasia par dni dazd aby sme ho nemuseli polievat.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zita19:

@grateful zabehnutu travu takmer vobec nepolievam…
@zita19 vdaka, a presne nad tymto som uvazovala, ze ked odstranime tu odumretu travu, mozeme zasadit novu, ked bude mat podla predpovede viac dni po sebe prsat? Lebo polievat to zase donekonecna 3x denne nemame momentalne cas :( ani mi nenapadlo, ze sa toto moze stat...minuly rok som tomu venovala max casu, trava bola krasna, tak si vravim fajn, tento rok nieco posadime a trave pojde minimum pozornosti a po zime toto 🤦🏻‍♀️
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zita19:

@grateful zabehnutu travu takmer vobec nepolievam…
@zita19 a trebars, ked si nasadite kricky/zeleninu, staci Vam poliet 1x za tyzden, ci vtedy chodite na zahradku castejsie?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od grateful:

@zita19 vdaka, a presne nad tymto som uvazovala, …
@grateful stará suchá tráva vypadne sama a narastie nová vyhrabaním sa to urýchli a polievať podľa toho kde koľko prší, ja trávu nepolievam nikdy ,lebo jej mám veľa a tu i pomerne veľa prší , teraz už viac ako týždeň a je pomerne chladno, málo odparuje, do 15r môjho života som bol živený len tým čo sa u nás vypestovalo,dochovalo, celá veľká rodina hospodárila len pre vlastnú potrebu a ked sme išli niečo kupovať muselo sa niečo predať,alebo vymeniť, bežne sa dali kúpiť šaty, topánky za vajcia,mlieko a pod, teraz takmer všetko kupujeme a to mám veľkú záhradu pri dome, cenovo sa to neoplatí vôbec a bez chémie to nevypestuješ ked nemáš hnoj,kompostu tiež toľko nenarobíš tak ozaj len niečo v malom, za mnou je osada záhradkárov a dnes takmer všetci tam chodia akurát gulášovať,grilovať a oslavovať, malé stavby na náradie poprerábali na chaty v ktorých niektorí i bývajú i s komínom ,majú elektrinu i vodu,lacnejšie bolo zaplatiť pokutu ako vybavovať ofic.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od grateful:

@zita19 a trebars, ked si nasadite kricky/zelenin…
@grateful ked vysadime tak dokladne polejeme, kym sa nezakorenia tak polievame podla pocasia a zasadne radsej vacsie davky obcas. Aj zeleninu polievam radsej raz tyzdenne velkou davkou ako kazdy den len cvrknut. Za tie roky sme sa naucili hospodarit s vodou, lebo vodu na zahrade sice mame, ale pustaju nam ju len na hodinu denne, takze kazdy den sa polieva ina cast zahrady. Na travniky malokedy dojde, vacsinou len tak, ze vieme, ze na druhy den nikto nepojde na zahradu tak sa polozi postrekovac na travnik, ked pustia vodu, tak ho poleje.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?