Ma niekto zasadeny muchovník?

Zobraz úvodný príspevok
Strasne rad by som precital popripade videl v albume nejake info a skusenosti.Dakujem
Odpovedať
1
2
Mám 3 kríky, keď som mal jeden a rodil tak syn ho celý obral a zjedol.. Dosadil som dva ďalšie a minulý rok prvý krát rodili. Nemal som jedinú bobulku, škorce ošklbali do poslednej.
Odpovedať
Profilova fotka
@kajo873 ano, to aj u nas, rovnako aj cucoriedky, treba siet alebo nieco cez to, aby nemali dosah, aby aspon nieco zostalo, budem musiet tiez to nejako vyspekulovat.
Odpovedať
@majak0 Zasaď čerešňu. Ja mám jednu čerešňu, tá je pre škorce a na ostatné mi nejdú. Dobrý deal. 😉
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj. Tu v odkaze máš vysvetlené ktorý je aký. Ja som veľmi spokojná mam dve odrody mám veľmi chutí - Amelanchier Thiessen plody dozrievajú postupne takže ich stíhame zjesť a neopadajú a Muchovník jelšolistý (medový) ´HONEYWOOD - ten ešte nerodil. http://www.vysnenazahrada.cz/2016/07/...
Odpovedať
Profilova fotka
s ocinom sme teraz akurat sadili cez vikend, tak uvidime, co z toho bude. aj ked teda neviem, velke sance tomu nedavam, nakolko vsetko nove, co sa nam dostalo pod ruku, tak akosi neprezilo 😄
Odpovedať
@bdenka super odkaz diky, hlavne teda ta diskusia o jednotlivych odrodach. My mame 2 rovnake, su to viackmene, vieme len o nazve lamarckii (tak sme kupili uz velke cez 2 metre), v sucasnosti su uz po odkvete a plody z neho su velke a velmi chutne. Potom mame este jeden darovany muchovnik bez oznacenia a ten je ako keby uplne iny druh, este len zacina kvitnut a plody z neho nam nechutia, su nahorkle alebo co. Kazdopadne, muchovniky su okrasou zahrady 🙂.
Odpovedať
My mame doma 2 muchovniky - Prince William a Sleyt. Velmi nam chutia, hlavne detom a maju sladke chutne plody, tak do 1cm. Chutovo su obidva velmi podobne. Mame ich treti rok a uz bohato rodia. Prince William rastie trocha viac, ako Sleyt, ale obidva patria k tym mensim, kompaktnejsim. Siet proti vtakom je bohuzial nevyhnutnost. Vacsinou si spravim jednoduchu konstrukciu zo 6-ky roxorov a cez nu prehodim siet. Deti si potom iba nadvihnu siet zo zeme a idu na vec 🙂
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
caute, ja mam Wiliama, ale zdá sa mi, že rastie nejako moc pomaly, na to že už ho mám druhy rok. z troch výhonkov ma po 2 rokoch 5výhonkov ...nezdá sa mi to a rada by som mu nejako pomohla. .... úrodu tento rok už priniesol 10 bobuliek, ktoré zožrali vtáci 😄
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch

Odpoveď na príspevok od kreola:

Mame 3 muchovniky, 2 su lamarckii a 1 je balerina…
@kreola Ahoj, krásny muchovnik. Práve som kupila asi 40 cm rastliny. Potrebujem zakryť výhľad od susedov. Môžem poprosiť, ako rychlo rastie lamarckii?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ada41966:

@kreola Ahoj, krásny muchovnik. Práve som kupila …
@ada41966 uprimne tazko povedat, nam jeden rastie mozno tak 40 cm rocne, ale mame aj druhy a ten rastie pomalsie.. a treti zase takmer vobec :-). Je to asi dost individualne, aj ako ho strihas a aku ma podu a podnebie.
Odpovedať
Minuly rok som zasadil maly lamackrov muchovnik a tento rok som "cakal" plody a ziadne nema.Ako to cim to moze byt?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od peto222:

Minuly rok som zasadil maly lamackrov muchovnik a…
@ada41966 Sadil som v roku 2020, prvé dva roky rástli pomaly, ale teraz majú už cez 2,5metra a tak pol metrové prírastky. @peto222 Po roku nečakaj zázraky. Nechaj lepšie podrásť a budúci rok budú prvé. Mne teraz až po 4 rokoch poriadne zarodili.
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od kajo873:

@ada41966 Sadil som v roku 2020, prvé dva roky rá…
@kajo873 lebo v okoli vifim ze maju zasadene aj tohto rocbe ledva meter to ma a uz to ma plody.Tak dufam mas pravdu
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kreola:

@ada41966 uprimne tazko povedat, nam jeden rastie…
@kreola ďakujem krásne za odpoveď, zasadila som tri Lamarckii, tak uvidíme, ako sa ujmú.
Odpovedať
Profilova fotka
Je toto muchovnik? Vlani to svokor doniesol, niekto mu dal, ale zabudol co to je, ze nejaka cucoriedka ci brusnica alebo take nieco. A dnes som natrafila na tuto diskusiu zrovna... dovtedy ma ani nenapadlo, ze by to mohol byt muchovnik. Posadili sme to k cucoriedkam, zatial sa mu tam paci, dost to narastlo za rok
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marfushik:

Je toto muchovnik? Vlani to svokor doniesol, niek…
@marfushik áno, je to muchovnik
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?