Ako sa zbaviť lopúchov?

Ahojte. Nemáte niekto nieco odskusane na likvidaciu lopúchov? Tie mensie vykopem aj s korenom ale horsie to je s tymi vacsimi. Proste sa neviem dostat ku koncu korena bez toho aby som ho zlomila a kusok ostal. Na nete som nasla sol, alkohol a podobne na burinu len ci nieco z toho funguje aj na tie lopuchy.
Odpovedať
Myslím že teraz je už neskoro, mne osobne sa podarilo zmazať pole lopuchov tak že hneď z jari keď len začali vykúkať spod zeme tie kvety lopucha, tak som zobral palicu a proste to len odsekol🙂 a nedovolil som tomu vôbec kvitnúť. Preventívne som si tam chodil počas dvoch týždňov takto likvidovať nové kvety. A ver či never aj na moje počudovanie lopuchy sa stratili a už tam niesu. Možno to niečo má do seba🙂
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od scouby:

Myslím že teraz je už neskoro, mne osobne sa poda…
@scouby lenze co je problem na dalsi rok budes mat z toho jedneho korena dalsich 5. Ja to potrebujem tak aby som uz od nich mala pokoj. Minuly rok som mala jeden ale sa mi nepodarilo vybrat cely koren a tento rok vyrastli v okoli asi 4.
Odpovedať
No áno je to práve tým že vy ho množíte tým kopanim a drobením koreňa. Mne sa to podarilo toutu metódou a roky tam nič nie je.
Odpovedať
Profilova fotka
Ja som sa kosenim (neplenim) zahrady zbavil chrenu co u nas kedysi rastol a ze ho bolo 😊
Odpovedať
Pyr a kozoroh som zlikvidovala tmou. Nastielela som kartony a nechala ich tam celu sezonu, na jednom mieste bola 2 roky cierna folia v troch vrstvach. Pod nou zdochlo vsetlo.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od wolodymyr:

Ja som sa kosenim (neplenim) zahrady zbavil chren…
@wolodymyr niekedy som ho mal i ja všade plno chrenu a dnes neviem nájsť ani jeden, kúpiš hotový
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?