Diery v prazozabrane a cd profiloch

Dobry den.Chcel by som vediet vas nazor na to ako nam firma spravila strop a teraz tvrdi ze diery v cd mozu byt lebo je to dost pevne.
Odpovedať
Akože už som videl maďarov hokej vyhrať, koňa rigať, diabla v lufte nohami tlieskať, ale ako sa ku*va da spraviť takato diera do CD profilu tyvole? Pevné to môže byť, ale aj nemusí, o čom dosť pochybujem, lebo CD sú dosť tenké pliešky. A ešte keď v nich je diera, podľa mňa sa to v tom mieste môže raz dva zalomiť.
Odpovedať
Diery spravili aby im tam vošla bodovka len tam bolo cd.Cize mam 41 dier v parozabrane a niekolko aj v cd.
Odpovedať
ja si svoj nazor necham radsej pre seba, lebo nechcem byt vulgarny 🙂
Odpovedať
Bohužiaľ, presne pre toto nie je dobré robiť parozábranu až na SDK konštrukciu, ale mala by ostať inštalačná medzera... s týmto už nespravíte nič, no všetky bodovky trafili do CDčiek?
Odpovedať
@marian__ prave preto uz pred skladbou konstrukcie treba byt rozhodnuty aky typ svietidla pouzijes. V tomto pripade to malo byt cim menej kusov napr. Radsej jedno velke centralne svietidlo aby bolo cim menej prestupov cez parozabranu. By ma zaujimalo jak chcu teraz tieto prestipy vzduchotesne uzavriet, neni sanca. A tie cd, ono to relativne drzat bude ale tvrdit ze cd je dost pevny s takou dierou ako prasa.. no neveril by som tomu moc.
Odpovedať
pevny je, sak je uchyteny pravidelne, takze ako keby mal 2 profily ... ale narobit takto diery 😄 to je ako, ked ma clovek nieco hotove, zlaticko a neslo by este ...
Odpovedať
@marian__ to sú tí naši umelci. Toto nie je úplne jednoduché urobiť. Kebyže narazím na CD tak radšej kúsok vytmelim a posuniem svetlá vedľa. Dnešné LED vsadené svetlá majú výšku 1cm tak ste mohli dať radšej také. Je to zlé. Strop asi nespadne, no všetky diery v parozabrane treba prelepit.
Odpovedať
@jancikk trafili 3 na ostatnych je diera cez parozabranu
Odpovedať
Profilova fotka
@marian__ špeciálne v novostavbe je ďalší možný scenár: "na SDK máme mokré fľaky....čo s tým ?". Tieto obrázky sú len ďalší príklad toho že v stavebníctve robia idioti ....nechýba im sebavedomie až človek nechápe kde sa v takej prázdnej hlave vlastne berie....a tiež je to príklad prečo by som si nikdy parozábranu nedal robiť firme a ak by som musel tak si najprv presne dohodnem postup s tým že počas celej inštalácie budem prítomný. Ako tak serióznu opravu si neviem odspodu nijako predstaviť....leda z vrchu.....čo sa asi pri takto "geniálnej" konštrukcii už nedá.
Odpovedať
Nazdar, tych 41 dier v parozabrane je vacsi problem, nez tie poskodene cd-cka. Ak neopravis parozabranu, caka Ta "na SDK máme mokré fľaky...." ako pise @eagleowl. Mat tam 41 dier - to sa neda utesnit. A predpokladam, ze kable chceli tahat/prestrkovat cez tu vatu, vsak? Asi najlacnejsie bude zhodenie sadrokartonu, oprava parozabrany, nahodenie sadrokartonu a osadenie jedneho alebo dvoch vacsich svietidiel. Ak trvas na bodovkach, mozes po oprave parozabrany dat dalsie SDK zavesy a rost a vytvorit cca 10 cm medzeru, medzi SDK a parozabranou. Tam bude aj miesto na tahanie kablov. Ale strop bude o 10 cm nizsie.
Odpovedať
@mirecmirko81 Ja som na bodovkach netrval a ked sme kupovali dom tak ma ani nenapadlo ze to majstri takto spravia.Kable su polozene pod vatou.Podla mna ked to nebolo technologicky mozne spravit tymto sposobom mali to spravit inak a nie sa tvarit ze je to vporiadku.
Odpovedať
@marian__ tych dier, tam mas tisice od srubiek predpokladam ze parozabrana je pod CD rovno nad sadrosom. Este by bolo vhodne zistit ako je to pri stene a ako su prelepene jednotlive kusy spolu. Ja som pouzil krokvove nadstavce od Rigipsu, na to sa nalepila parozabrana. Na to staviace strmene 65mm - vsetky skrupty isli do lepidla na parozabnay a plus prelepene paskou. a na to dvojity rost - medzere ma cca 8-9 cm a v pohode vosli bodovky aj kable...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@mr79 tie diery od skrutiek su podstatne mensi problem ako tato prasaren. Jednak ta diera je z jednej strany pritisnuta SDK z druhej profilom a vyplnena skrutkou. Ten prestup vlhkosti tam nebude ale nijako dramaticky. Ak je zateplenie realizovane spravne, problem to robit nebude tie miniprestupy sa budu stihat odvetravat. Hlavne na Slovensku kde tie zimy nie su az tak dramaticke na vacsine uzemia s vynimkou par dni. Samozrejme najidealnejsia realizacia je nepreskrutkovat parozabranu vobec ako v tvojom pripade.
Odpovedať
Jezus, to si snaď robiš prdel. Jú mast bí džoukink! Diery kvoli bodovkam. Však pre pana jana, tak nad tým rozmýšľam ešte skôr, ako začne s konštrukciou, však? A podávam bodovky tak, aby neboli v profiloch. +/-5cm bodové svetlo ešte nikoho nikdy nezabilo. A na veľkej chyži to je aj okom nerozlišiteľné...
Odpovedať
A na tejto tretej sa skoro trafili.A napisali mi ze reklamaciu povazuju za neopodstatnenu.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?