Moja skúsenosť s povoleniami

Dobrý deň moja skúsenosť Bola som svedkom toho, že súdy pomáhajú zlodejom a klamárom. Firma J.M.H. s.r.o. dostala stavebné povolenie na vybudovanie IBV v Liptovskom Petre, vrátane prístupových komunikácii k domom, podmienky stavebného povolenia nedodržala. Pri kúpe pozemkov bola cena stanovená vrátane inžinierskych sietí a boli nám predložené zmluvy, že vybudované miestne komunikácie budú patriť obci. Po realizácii miestnych komunikácii bolo vydané kolaudačné rozhodnutie, kde je napísané, že obyvatelia majú právo prechodu a prejazdu bez podmienok až do odovzdania obci. Ani toto kolaudačné rozhodnutie nedodržala a cestu neodovzdala a po deviatich rokoch od kúpy pozemku a po šiestich rokoch od kolaudácie domu (dom by bez prístupovej cesty neskolaudovali) žiada odplatu za prístup k domu. Obec to nerieši, pani starostka sa vyjadrila, že s nim (developerom) sa nedá. Z pohľadu banky sme tým pádom bez prístupovej cesty. Požiadali sme o zapísanie vecného bremena, aby sme mali prístupovú cestu nielen fakticky ale aj právne. Firma zriadila vecné bremeno bezodplatne len tomu, komu uznala za vhodné, niektorým zriadila za odplatu (tlačil ich čas na úver a nechceli sa s nimi handrkovať, tak súhlasili s odplatou) a mne nechcela vôbec. Susedia, ktorí nepotrebujú úver, neriešia. Bola som nútená podať žalobu. Okresný súd v Liptovskom Mikuláši dal za pravdu firme, ktorá klame a nedodržiava podmienky z právoplatného dokumentu, kolaudačného rozhodnutia. 🙁 Vo svojich tvrdeniach neuviedla žiadne relevantne dôkazy, len osočovanie a klamanie. Na ich klamstva ja dôkazy mám. Na moje tvrdenia mám aj listinné dôkazy. Rozhodnutie súdu ma finančne zruinuje a hlavne, neviem sa zmieriť s nespravodlivosťou, hlava mi neberie ako je možné, že obecný úrad a stavebný úrad postupuje protizákonne a ustupuje developerovi v neprospech obyvateľov (podali sme podnet aj na okresný úrad LM - prišli, zorganizovali schôdzu, dohovorili starostke a to bolo všetko. Aj na toto mám listinný dôkaz) a sudca dá za pravdu na základe nepodložených klamlivých tvrdení a ignoruje právoplatné kolaudačné rozhodnutie. Súdny proces trval tri roky. Sudca ma od začiatku tlačil do "dohody" aj keď mi nebola predložená žiadna, podľa neho som mala pristúpiť na podmienky firmy, ktoré som sa dozvedela z ich vyjadrenia k žalobe. Cesta skolaudovaná ako miestna komunikácia je verejná, prejazdná, prístupná širokej verejnosti. Chodia tadiaľ cyklisti, motorkári, turisti, ktorí sa chcú vyhnúť hlavnej ceste, proste široká verejnosť, nielen obyvatelia IBV. Považujem to za vydieranie, lebo pozemok kúpený, dom postavený, skolaudovaný a nemôžem ho plnohodnotne užívať. Ďakujem za váš čas. Jana Hubáčková
Odpovedať
Mali ste advokáta? Ak išlo o súd prvej inštancie, podali ste odvolanie proti rozsudku? Na základe čoho súd rozhodol v prospech protistrany a ako to odôvodnil, na základe akých dôkazov? Pretože ak sama vnímate, že tie dôkazy neboli z protistrany jednoznačne preukázané, tak sa podľa mňa oplatí bojovať. Ale toto chce asi dobrého advokáta.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od sendyhubka20:

Dobrý deň moja skúsenosť Bola som svedkom toho, ž…
@sendyhubka20 Ja si tipnem ako to je. Developer je zrejme mafian, takže si môže robiť čo chce, lebo su z neho všetci dosrati. Ak sudca dosraty neni, da mu par tisic v obalke do vačku a dôkazy a spravodlivosť tým pádom idú do úzadia. Odporúčam sa odvolať a ťahať to stále na vyšší a vyšší súd.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od somecheck:

Mali ste advokáta? Ak išlo o súd prvej inštancie,…
@somecheck Zastupovala som sa sama. Mám všetky právoplatné dokumenty, takže som si naivne myslela, že súd rozhodne spravodlivo a hlavne na základe faktov a skutkového stavu. Odvolanie idem podávať teraz. Súd rozhodol na základe toho, že za 1. zažalovaná vo svojich tvrdeniach napísala, že cestu nechcela zobrať obec, pritom v spise je list od firmy kde je vyslovene napísané, že cestu neodovzdajú, lebo niečo stavajú, tak ju ešte potrebujú. A to je to, čo nechápem, že obec to ďalej neriešila, ustúpila developerovi, proti kolaudačnému rozhodnutiu, kde je jasne napísané, že majú cestu odovzdať. Kolaudačné rozhodnutie je právoplatné, nikto nemal námetky. A za 2., že v pragrafe sa píše, že vecné bremeno musí byť za odplatu, ale že sa v tom istom paragrafe píše aj na základe rozsahu obmedzenia, to už nezohladnil, že vlastne miestne komunikácie boli vybudované za účelom prístupu cesty k domom uvedenej IBV, tak rozsah obmedzenia je nulový.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od arcticcode:

@sendyhubka20 Ja si tipnem ako to je. Developer j…
@arcticcode ano je to presne tak, lebo čo sa týka právnika žalovanej, to je des a hrôza, nevie sa vyjadrovať, odpovedá neviem, alebo o tom nemám vedomosť, alebo klame, štuká do notebooku a mobilu, osočuje, že ma baví chodiť po súdoch, proste správa sa tak, že má bod za účasť, lebo vie, že to ma vyhraté.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od arcticcode:

@sendyhubka20 Ja si tipnem ako to je. Developer j…
@arcticcode Máš pravdu, vyššie a vyššie. Roky... Obštrukcie, odložené prerokovania kým sa dosiahne rozsudok. Ďalšie odvolanie atď.atd. Stačí, keď dotyčný vie, ako sa v tom pohybovať, ako manévrovať. Čas hrá pre neho. A roky preč. @sendyhubka20 Držím palce.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od frantisekca:

@arcticcode Máš pravdu, vyššie a vyššie. Roky...…
@frantisekca ďakujem
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od sendyhubka20:

@frantisekca ďakujem
@sendyhubka20 Najvyšší čas asi zohnať advokáta 😉
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od sendyhubka20:

Dobrý deň moja skúsenosť Bola som svedkom toho, ž…
@sendyhubka20 nuz tu na Slovensku je to tazke a zbytocne obtiazne s uplne jednoduchymi vecami. A podla mna zbytocne vsetko ludom stazuju, ze su aj veci ktore by sa dali vyriesit uplne jednoducho, ale nie 🙂 Kazdopadne toto je jednoznacne riesenie pre pravnika.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od hosmanikova:

@sendyhubka20 nuz tu na Slovensku je to tazke a z…
@hosmanikova developer nám tu od začiatku robil nervy a stavebný úrad nekonal, ale toto už je moc
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od sendyhubka20:

Dobrý deň moja skúsenosť Bola som svedkom toho, ž…
@sendyhubka20 v našej džamahiriji sú nejaké sľuby a zmluvy na nič ... Relevantné je len to , čo už máte v rukách a čo existuje ... Preto nikdy nič neplatim dopredu žiadnym špekulantom ani keď mám zmluvu ... Zmluva u nás je len zdrap papiera... Ak ju nejaká strana nedodrží jediným riešením je aj tak len súdiť sa na roky ... Developera si trebalo preveriť aj predtým než ste začali a ním niečo kupovať a stavať ... Ja viem že po vojne je už každý generál ... Ale tak držím palce ja by som na to asi nervy nemal ... Obdivujem vás aj že sa sama obhajujete treba to aj medializovat ... Veľa dnes pomáhajú sociálne siete zverejňovanie veci videi a vyhraska medializáciou
Odpovedať
Neni mozne aby na slovensku nebola spravodlivost. Urcite sa mylis
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dexter89:

@sendyhubka20 v našej džamahiriji sú nejaké sľuby…
@dexter89 tak myslela som si, že keď je vydané kolaudačné rozhodnutie na miestne komunikácie, kde je všetko jasne popísané a na základe toho nám skolaudovali dom (lebo bez prístupovej cesty vám neskolaudujú) tak je všetko ok, ale nakoniec sa z toho vyklula korupcia na skolaudovanie cesty. Čudovali sme sa, že riaditeľka stavebného úrad trvala na kolaudácii cesty aj keď nemala ani rozmery podla stavebného povolenia ani povrchový materiál, ale tak, to bol spor medzi obcou a developerom, tak sme si mysleli, že v ramci svojich pozícia to poriešia. Starostka sa na to časom vykašlala a my sme sa zmierili stým, že aspoň dáku cestu máme. Až keď sme potrebovali prefinancovávať úvery, sme zistili, že sme vlastne bez prístupovej cesty a vtedy si pán Ján Hlina (brat Alojza Hlinu) zmyslel, že by mohol ešte dáke peniaze od nás vymámiť. Neboli sme ochotní, lebo sme sa spoliehali na Kolaudačné rozhodnutie (na základe, ktorého nám skolaudoavali dom) a začal cirkus.... Okrem iného Medzi rodinnými domami má postavenú čiernu stavbu, ktorú využíva ako priemyselnú zónu a už 5 rokov s tým bojujeme.... chodia sem píliť železo o šiestej ráno, skladajú si tu materiál na iné stavby, stroje, robia bordel, no proste...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od sendyhubka20:

@dexter89 tak myslela som si, že keď je vydané ko…
@sendyhubka20 ako nechápem , skolaudovali cestu ktorá ešte akože nebola postavená ? To sa dá ? Ja som myslel že kolaudácia je možná až po postavení .. Na Slovensku stále neplatí rovnosť pred zákonom a rovné možnosti pre všetkých bez ohľadu majetku, peňazí a postavenia a priezviska ... To je základný masarykovsky pilier demokracie ktorý tu není 100 rokov
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dexter89:

@sendyhubka20 ako nechápem , skolaudovali cestu k…
@dexter89 skolaudovali cestu, ktorá nebola dokončená a nesplna rozmery ani sklon stavebného povolenia
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dexter89:

@sendyhubka20 ako nechápem , skolaudovali cestu k…
@dexter89 teraz je to už prikrite tenkou vrstvou asfaltu, ale rozmery a sklon nesplna, takze ked su privalove dazde ju zaplavi a voda ku kanalom nedojde
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od sendyhubka20:

@dexter89 teraz je to už prikrite tenkou vrstvou…
@sendyhubka20
Odpovedať
Chce to nielen dobreho pravnika ale aj dobru tv,co to da do eteru a ako rychlo sa to vie zrazu vsetko pohnut v spravnom smere.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od sendyhubka20:

Dobrý deň moja skúsenosť Bola som svedkom toho, ž…
@sendyhubka20 Ani sa nečudujem že obec nechce do svojej správy takú cestu. Skôr by som sa sústredil na to že nie je urobená podľa PD, ak neprebehla jej zmena, ako na to kto ju vlastní.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od martosko:

@sendyhubka20 Ani sa nečudujem že obec nechce do …
@martosko to ja nemožem ovplyvniť, kedže to je spor medzi obcou a developerom(aj keď podnet sme dali aj na okresný úrad aj na krajský ale ruka ruku myje) a obec sa nikde nevyjadrila, že nechce cestu, naopak developer adresoval list obci, že nemá záujem ju odovzdať, toto napísal až po nadobudnutí právoplatnosti kolaudačného rozhodnutia, (takže si nemyslím, že si môže klásť podmienky) ktoré hovorí jasne Obyvatelia majú právo prechodu a prejazdu bezpodmienok a developer má cestu odovzdať. Nám robí problém práve to, kto ju vlastní, lebo nás obmedzuje v užívani našich nehnuteľností.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od emilia25:

Chce to nielen dobreho pravnika ale aj dobru tv,c…
@emilia25 aj na tom už pracujem
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od martosko:

@sendyhubka20 Ani sa nečudujem že obec nechce do …
@martosko čudujem, nečudujem, ak sa im nepáčilo, nemali cestu skolaudovať. My sme spoločný stavebný úrad obec Liptovský Peter, takže je tam podpísaná starostka.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?