Rekonštrukcia podkrovne izby

Ahojte, s priateľom rozmyslame, ze by sme na dome urobili z podkrovia jednu velku izbu (na podkrovi potrebne iba radiatory, okna, zateplenie, kupelnu nechceme). je to starsia chalupa, cast chalupy je z nepálenej a cast z pálenej tehly. ma drevený strop (trámy) a je po kompletnej rekonštrukcii, strecha je nova. Dom je široký asi 6 m a dlhy 20 m. Urcite to budeme riesit s odbornikom, ale je podla vas vobec mozne dorobit podkrovie na takejto starej chalupe? pripadne ste niekto podkrovie robili a vedeli by ste povedat kolko vas to priblizne vyslo? Ďakujem
Odpovedať
@linda1991 Všetko je možné urobiť. Je to len otázka peňazí. Možno bude stačiť málo, možno bude treba vybudovať celý vrch - okrem strechy, keď píšeš, že strecha je nová. Keďže nevieme, čo je to za dom, náklady sa nedajú ani len odhadom napísať. Môže to byť 20 tisíc, ale aj 60 tisíc, či viac. Najdôležitejšia je otázka, či má podkrovie dostatočnú výšku, aby sa tam dali vybudovať obývateľné miestnosti.
Odpovedať
da sa vsetko, hlavne je aby bola strecha dost vysoko aby ste sa tam mohli v pohode aj vystriet no a co sa tyka tych ostatnych veci tak to uz najmenej si dat vo firmach nacenit, to mas nezavazne takze si mozes aj viacere ponuky potom porovnat
Odpovedať
Profilova fotka
@linda1991 dolezite je ci je strecha spravena spravne, teda ci je pod skridlou spravna folia - ci mozes dat uz len zateplenie, parozabranu a finalnu vrstvu od interieru, alebo tam ta spravna folia nie je 🙂 financne to az tak drahe nebude, svojpomocou by si sa do 10 tisic zmestit mohla.
Odpovedať
chcete menit iba radiatory alebo budete robit cele kurenie? ak cele kurenie tak tym sa to moze celkom predrazit
Odpovedať
@hucina nie kúrenie všetko je nové len chceme urobiť podkrovie a dať tam 2 radiátory napríklad ... nič komplikovane
Odpovedať
@linda1991 ahoj riesim nieco podobne prikladam zopar fotiek pre predstavivost ako to robim ja 🙂 izba 6x6,5 zatial som na cene 1200 odhad tipujem bez zariadenia na 3000 -3500 samozrejme.aj s.vytiahnutim radiatorov 🙂
Odpovedať
@linda1991 aha tak o to lepsie potom 🙂 to by ste sa potom mohli aj do tych 10000 mozno zmestit, zalezi samozrejme od toho ake okna chcete a ako to bude s tym zateplenim
Odpovedať
Profilova fotka
ak to potrebujete vediet na isto, teda si chcete na to nejake peniazky pozicat a potrebujete vediet dopredu tak isto nevahat a normalne si dat spravit cenovu ponuku, aj viac, nemusite hned brat tu prvu co dostanete
Odpovedať
Profilova fotka
@linda1991 vsetko je mozne, len rataj s tym, ze to nebude najlacnejsia prerabka. Bude tam treba dotiahnut elektriku a ine veci. Treba si to dat nacenit aby ste vedeli kolko to bude stat a podla topho sa rozhodnut.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
@kraken147 ahoj,bolo treba aj nejake stavebne povolenie alebo ohlásenie stavby?
Odpovedať
@reja17 ahoj nie ja som nic neohlasoval...urobil som si a hotovo 🙂
Odpovedať
@reja17 takto to dopadlo 😄 cena s veskerym zariadenim cca 7-8000 €nemam to na presno zratane ale.ani menej ani viacej to nebolo ...od poteru som to uz nepisal a neratal presne 🙂 ale ak odratas postel tak minus 1500 😄
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od kraken147:

@linda1991 ahoj riesim nieco podobne prikladam zo…
@kraken147 ahojte prosim vas co ste dali hned pod strechu a medzi izolaciu prosim vas??? dakujem za dopoved
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?