Montáž sprchovej vaničky Kaldewei Sanidusch 396

Zobraz úvodný príspevok
Dobrý večer, potreboval by som poradiť s montážou vaničky Kaldewei Sanidusch 396 v rozmere 90x90cm. Nechcem použiť žiadne nožičky a chcel by som ju nalepiť priamo na podlahu, keďže sifón pôjde smerom do pivnice a nepotrebujem tam zdvihnutie na výšku sifónu. Neviem či na bočné strany stačia kotvy kaldewei, alebo boky obstaviť, ale bočné strany sa mi zdajú úzke na vystavanie. Neviem čo so stredom, aby bol pevný, či stačí nejaké maltové lôžko, alebo betónové, keďže ide o smaltovanú vaničku. Viete mi niekto poradiť, prípadne, ak to niekto robil, nejaké foto. Nikde na nete som nič také nenašiel a moc by mi to pomohlo. ďakujem
Odpovedať
nebolo by to moc, keby sa dali obe? neviem veru. toto co hovoris o tej samocistiacej, tak to by sa mala volat perl-effekt ak si to spravne pamatam. inak mi napadlo, ze napriklad pri umyvadlach, tak tam sa dava automaticky a potom takto pri vanach a vanickach do sprchacov je to volitelne. tak ono zvacsa je to porovnanie takto, ze smalt a akrylat porovnavas. to su asi take najbeznejsie materialy, co sa zvyknu kupovat, ked sa bavime o takejto sanite. no to je tak, ked si clovek mysli, ze usetri a nakoniec ho to vyjde este drahsie, nez keby na prvy raz kupil poriadne. preto som dal na odporucania a vybral si Kaldewei, tam akoze nie je o com a teda ked to porovnam s tym co pises o bratovi, tak som si aj dost nervov usetril.
Odpovedať
Profilova fotka
Sak ale tak nedal si poradit, no mal to take drahsie ponaucenie heh. Od nich mam vanu 🙂 A to musim pochvalit zenu, jej sa pacila po dizajnovej stranke, no ked som si ju tak technicky presiel, bol som rad, ze sme sa prakticky zhodli
Odpovedať
to ano, ak si z tohto nezoberie ponaucenie, tak potom uz asi z nicoho, ha. vazne? a co vybrala? to len tak pre zaujimavost sa pytam. co sa tyka tych technickych zalezitosti pri nich, tak to je pri kazdej vani rovnako by som povedal. takze z tohto hladiska sa neda zle vybrat.
Odpovedať
@packo01 ale preco? vsak pokial by mali vyuzitie, co si myslim, ze by mali, tak v tom nevidim problem. oboje vedia zjednodusit a ulahcit zivot 🙂
Odpovedať
To mas teda pravdu. Ono cloveka niekedy ani len nenapadne, co by mohol mat napriklad pri vani ako bonus. Je to podla mna este stale taka novinka, ktora mnohych prekvapi a hlavne spravna interpretacia vie pomoct sa dobre rozhodnut
Odpovedať
@suomi101 novinka si ani nemyslim, ze by to bola. skor to bude v tom, ze sa to neda asi na plastove vane dat, ak ano, tak ma opravte niekto, a mozno to predajcovia v marketoch ani neponuknu, lebo to maju proste vacsinou len skladom v takychto vseobecne zameranych velkych predajniach. a to vies, ze su tam na vyber dve tie upravy? lebo ani neviem, ci sme tu uz obe spomenuli. jedna sa vola perl-effekt a druha antislip 😉
Odpovedať
Hej hej ako niektore veci je lepsie kupovat v specialozivanych predajniach, kde ti vedia proste poradit dobre a neberu to len ako predaj kusu a podobne. V marketoch pokial najdes niekoho, kto si vie na teba vobec najst cas je niekedy zazrak
Odpovedať
@suomi101 svata pravda toto co hovoris, ja som si aj odvykol kupovat v takychto kadejakych marketoch hlavne kvoli tomu, ze ked nieco potrebujem poradit, tak to si skor sam vyhladam ako by som sa tam od predajcu nieco dozvedel. Cize u mna je to bude vela vyhladavania na nete alebo navsteva takehoto specializovaneho predajcu. Ono aj tieto vane a vanicky co je o nich rec, tak je lepsie si dat aj vysvetlit ohladne montaze a podobne a to ti v markete poriadne nevedia.
Odpovedať
@nigmanka a tak hej, to mas pravdu, nebudem sa hadat, ze nie 🙂 ale staci si pozriet aj tak celkovo vsetky tie vlastnosti a uz aj len podla toho vyjde ta smaltova vyhodnejsie.
Odpovedať
@suomi101 no ved presne, a ked aj niekoho najdes, tak to este nie je zaruka toho, ze ti bude aj vediet poradit. preto my radsej chodime takto do tych lepsich a viacej specializovanych predajni. tam sa nam este nestalo, ze by nam niekto nevedel poradit alebo pomoct. uz to mame overene. @packo01 ano, s tym suhlasim. napriklad aj z takeho eko prirodneho hladiska je to lepsia volba, kedze sa vyraba z takych materialov, ktore su v podstate prirodneho charakteru a je aj plne recyklovatelna. moja kamoska aj s frajerom su takyto eko bio a vsetko mozne, tak toto viem vdaka nim, lebo vela veci si kupuju takychto lepsich, z toho hladiska, domov.
Odpovedať
vidis, to mi zatial nenapadlo pozerat sa na to aj takto. kazdopadne akoze zaujimavy uhol pohladu. ale nebolo by mi napadlo pozerat na to, ze ktora vana alebo vanicka je ako moc eko. ale budem si to pamatat, ze smalt je v tomto pripade dobry. pripisujem na zoznam vyhod 😄
Odpovedať
@packo01 akoze ked si to porovnas s plastovymi vanami, tak to mas dost velky rozdiel si myslim. coze mas na tom zozname vyhod? tiez mam taky nejaky pomyselny, tak reku ci tam najdeme spolocne ukazovatele.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@packo01 tak nie je to taka ta typicka vyhoda alebo vlastnost, ktoru asi hladas, ked sa rozhodujes o kupe vane alebo teda vanicky, ale podla mna to stoji za zmienku. ze aj toto je jedna z vyhod alebo teda plusov smaltovaneho vybavenia. tak staci si to porovnat s plastom, to myslim, ze ti hned vyjde z toho jasny vitaz.
Odpovedať
@nigmanka no hej, asi toto nie je prave taka primarna zalezitost, podla coho niekto kupuje vybavenie do kupelne. ale tak co my vieme, su taki ludia, co si davaju extra zalezat na takychto eko zalezitostiach. myslim, ze oni isto siahnu po tejto variante, ked je moznost. to ani nemusime riesit taketo porovnacky si myslim 😉 @bulls7 taka ta klasika, co ti asi kazdy povie, keby sa na toto opytas. ta odolnost, trvacnost, zaruka, vlastnosti... neviem, ci je nutne nejak viacej to rozvadzat.
Odpovedať
@packo01 akoze ani nie, myslim, ze kazdy kto s tymto ma skusenost, tak to vie. len som tak cakal, ze ci ma niecim neprekvapis, ze co by som nepoznal.
Odpovedať
@bulls7 mozem ti napisat, ze aku mam skusenost ja napriklad. my mame smaltovanu vanu, uz asi styri roky, to je nepodstatne teraz. ja som taka, ze sviecky a blbosticky vsade a mam to rada aj ked sa kupem a samozrejme nie zakazdym si to po sebe upracem potom. a tak som sa raz sprchovala, sotila som nejak do tej sviecky, v skle podotykam, ta s rachotom tresk do vane. vsetky mozne scenare mi podla mna preblesli hlavou, ze co sa stalo a ako to bude riesit a ze budeme musiet kupovat novu vanu a neviem co vsetko. a ked pozriem pod nohy, tak nic, vana to vobec neschytala, nic sa jej nestalo.
Odpovedať
@placika ano, toto sa normalne uvadza, ze su take odolne tie vane aj vanicky. ono aj voci farbe na vlasy napriklad, ze neostane ani taky ten povlak farebny, ze to treba nejak drhnut. celkovo je to take lepsie pri tychto smaltovanych by som povedala.
Odpovedať
@bulls7 tak to ti veru neviem, ci sa mi toto podari. vyhod a pozitiv je tam vela, ale tazko to rozoberat nejak blizsie, ked neviem, co poznas. a zase kazdu jednu vec rozpisovat, to by sme tu dlho boli 😄
Odpovedať
@nigmanka ano ano, to viem, ze sa pise, ze smaltovane vane su odolne, pevne atd, ale necakal som to, ze je to myslene az do takejto miery. ale tak niet nad vlastnu skusenost, co ti poviem. akoze nehovorim, ze teraz by som si prestala davat pozor a ze mi nevadi, keby tam kadeco popadalo do tej vane. ale mam taky lepsi pocit z toho, ked viem, ze ta vana ustoji aj taketo nehody.
Odpovedať
heh, tak ale isto do nej aj tak nehadzes veci narocky 🙂 no je to pravda, ta pevnost napriklad sa neda s akrylatovymi zrovnat a pre mna tak isto vyhoda, ked si farbom vlasy, tak sa proste nebojim, ze ju neumyjem do cista
Odpovedať
Profilova fotka
Vaňa by iná ako smaltovaná ani byť nemala ak človek chce, aby mu poslúžila nejaký ten rok bez poškodenia alebo prípadných problémov. V tomto prípade je klasika najlepšia
Odpovedať
@juliana434 ale jasne, ze nie, vsak narocky by som taketo nieco nerobila, ale stane sa, co si budeme hovorit 🙂 no to inak je tiez pravda, ja si teraz davam sice hnedu farbu, ta je v pohode, ale mala som predtym cervene vlasy a to nie len, ked sa farbili vlasy, ale aj ked som si zmyvala vlasy, tak zakazdym ta cervena isla dolu. esteze sa to lahko umyva, to je fakt.
Odpovedať
@bigger225 zalezi dost aj od toho, kto ma ake poziadavky a preferencie si myslim. ale myslim, ze toto je taka vseobecna pravda, co si napisal. pokazit takou vanou nemas co.
Odpovedať
vidis a to je vec napriklad, co ta ani nemusi pri vybere hned napadnut, ze niektore veci alebo teda lepsie farbiva, ti evlmi lahko mozu niektore materialy zafarbit tak, ze ich proste docista nevycistis
Odpovedať
Profilova fotka
@juliana434 ale praveze by som povedala, ze to celkom beru ludia do uvahy. videla som aj viacero otazok napriklad ze ci ostavaju na lesklej kuchynskej linke capky, alebo ako najlepsie umyt podlahu, nech neostavaju stopy po bosych nohach. takze taketo detaily, alebo ako by som to nazvala sa tiez riesia pri kupe. tak podla mna aj pri tych vaniach alebo vanickach uz dopredu na to niektori myslia, aby boli odolnejsie a aj sa dobre cistili. mozno by bola dobra volba dat si potom na tu vanu taku povrchovu upravu vdaka ktorej je to cistenie jednoduchsie.
Odpovedať
Profilova fotka
a ty mas taku vanu s tou povrchovou upravou. minule sme to s manzelkou pozerali a ta proste nechcela verit, ze nieco take moze pri takom niecom ako vani a sprachovej vanicke vobec fungovat
Odpovedať
@fasox nezavisle mozem potvrdit, ze to tak je 🙂 ked sme kupovali vanu, tak sme si povedali, ze ideme kupovat taku, aby nam vydrzala co najdlhsie, aby bola kvalitna a tak dalej. a ked uz sme sa takto rozhodli, tak sme "prihodili" aj povrchovu upravu na nu a to rovno dve. neviem ti sice povedat, ze ci je to tak pri vsetkych tych vaniach a vanickach takto, ci kazdy vyrobca ma takuto ponuku, my sme kupovali od kaldewei vanu, u nich je takato moznost.
Odpovedať
Profilova fotka
takze sa dali v pohode skombinovat, hej? a to sa da tak na kadzu ich vanu napriklad, ci len na niektore modely? dalej by ma zaujimal cenovy rozdiel, spravili vela tie povrchove upravy?
Odpovedať
@wendi uplne bez problemov, ono ked si aj pozries napriklad nejake eshopy, odkial sa daju kupit, tak to tam rovno najdes uvedene pri tych niektorych vaniach a vanickach, ze maju tie povrchove upravy. nemam to veru az takto preskumane, ze ci kazda jedna to takto ma, ale myslim, ze keby ides objednavat nieco, tak sa da s predajcom dohodnut, ze ti objedna taku, ktora bude mat, take upravy, ake pozadujes.
Odpovedať
Profilova fotka
@nigmanka hej hej my sme sa na to uz pozerali a manzelke sa to teda velmi zapacilo a uz pomaly spekuluje ci by sme tu nasu ,,nechceli,, vymenit
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?