Umývačka a voda zo studne

Profilova fotka
Môžeme napojiť umývačku vodou zo studne, či radšej z vodovodu?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od norikk:

Môžeme napojiť umývačku vodou zo studne, či radše…
@norikk Ak je tá studňová voda pitná tak prečo nie. Trochu zvláštna otázka.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od norikk:

Môžeme napojiť umývačku vodou zo studne, či radše…
@norikk o kvalitách tvojej vody nevieme nič. napríklad ja mám umývačku napojenú na vodu zo studne. aj práčku. aj toalety. keď prejde cez 25-10-5 mcr filtre a ešte aj uv lampu, why not?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od worker_falcon:

@norikk o kvalitách tvojej vody nevieme nič. napr…
@worker_falcon umývačka nemá takú spotrebu vody ako toaleta, alebo vaňa, ale ked máš možnosť, prečo nie? Ale toaletu a kúpelňu by som určite napájal zo studne.. Iba kuchyňu by som nechával napáajť z mestského vodovodu. Ak ti to zapojenie vodoinštalácie dovolí.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od norikk:

Môžeme napojiť umývačku vodou zo studne, či radše…
@norikk Daj si urobit minerálny (kvôli vodnému kameňu) a mikrobiálny (niektoré baktérie sú nebezpečné) za cca 300 e a potom sa rozhodni. Nevieš čo susedia vypúšťajú.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od norikk:

Môžeme napojiť umývačku vodou zo studne, či radše…
@norikk Nechal by som si na tvojom mieste zalozny plan, ak by studna stratila v buducnosti vodu alebo by sa stala zavadnou. Nie je to az take nerealne
Odpovedať
sústredila by som sa na to či je voda pitná, v opačnom prípade radšej na ten vodovod.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od norikk:

Môžeme napojiť umývačku vodou zo studne, či radše…
@norikk Čo si od toho sľubujete? Nezávislosť od vodovodu, alebo úsporu? Lebo umývačka minie veľmi málo vody, jej hodnota je s istotou nižšia, než cena elektriny pre čerpadlo v studni. WC je už iný level.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zdenkonr:

@norikk Daj si urobit minerálny (kvôli vodnému ka…
@zdenkonr Kvôli umývačke 300€ rozbor? To fakt? Za dobu života ľudí v tej domácnosti tá umývačka neminue vodu z vodovodu za 300€...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kejsix:

@zdenkonr Kvôli umývačke 300€ rozbor? To fakt? Za…
@kejsix Iba som odpovedal na otázku. Tak nech si ju zanáša vodným kameňom, špirálu, čerpadlo. A na konci oplachuje ktovie akou vodou. Záleží čo má kto ako prioritu, jeden zdravie, druhý ušetrené peniaze.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zdenkonr:

@kejsix Iba som odpovedal na otázku. Tak nech si …
@zdenkonr To nic nemeni na tom, ze tvrdost vody sa da zmerat titracnym testom, co nestoji hadam ani 20€ a je na viac pouziti... a nie mineralnym rozborom preboha...
Odpovedať
urcite urobit rozbor vody, studnova voda moze obsahovat hocico...bakterie, mangan, zelezo, mineraly...
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od norikk:

Môžeme napojiť umývačku vodou zo studne, či radše…
@norikk Dobrý deň, dali ste si predtám robiť rozbor vody? Ak nie, my vám vieme navrhnúť pre vás vhodný rozbor a potom vám teda vieme vysvetliť výsledky rozboru a poprípade nejaké riešenie na úpravu vody ak to bude potrebné. Kľudne mi napíšte.
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od kejsix:

@norikk Čo si od toho sľubujete? Nezávislosť od v…
@kejsix S tým pomerom ceny načerpanej vody voči cene elektriny je to úplne opačne ako si napisal.Voda,teda aspoň u nás je cca 2.5eur za m3 aj so stočným.Koľko musí bežať cca 2kw motor na čerpadle,aby minul elek. za 2,5eur pri cene 0,17eur za kWh a kolko načerpe vody snáď netreba počítať,ale myslím,že za takých 7h chodu čo by cca trvalo aby minulo tej elek za 2,5eura tej vody načerpá min 7m3.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dusan72:

@kejsix S tým pomerom ceny načerpanej vody voči c…
@dusan72 Ok, závislé od lokality. Tu je cena 0,9€ a v obci za kopcom, kde som robil monitoring pre vodne zdroje dokonca 0,46€ (tiež nechápem, že im to schválilo urso). Odhliadnuc od toho stále platí, že umývačka minie veľmi málo vody.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dusan72:

@kejsix S tým pomerom ceny načerpanej vody voči c…
@dusan72 Gratulujem, to ste z lacného kraja! V Prievidzi si Veolia účtuje 1,7€ vodné a 1,7€za stočné , teda spolu stojí 1m3 spotrebovanej vody 3,4€.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od stowasser:

@dusan72 Gratulujem, to ste z lacného kraja! V Pr…
@stowasser Slušná palba
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kejsix:

@stowasser Slušná palba
@kejsix Takže aktuálne je to spolu až 3,5€/m3. A to máme od domu vodojem asi 300m. Žiaľ väčšia časť mesta má vodu až z Turčeka, tak to asi nejako priemerujú, aby im to vychádzalo.
Odpovedať
Je rozdiel cena vody so stocnym a bez stocneho (zo studne bez vodomeru) ;-) Niektore dediny mozu mat nizku cenu vody, je to ale bez kanalizacie a pravdepodobne neinvestuju do vodovodu. Vodarenske firmy takuto cenu dlhodobo nedokazu ponuknut.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od stowasser:

@dusan72 Gratulujem, to ste z lacného kraja! V Pr…
@stowasser Veru tak. Ja tvrdím,že pokiaľ si môžeme dovoliť splchovať WC pitnou vodou,sme na tom velmi dobre. Ľudom je ľúto dať za 1000m3 pitnej vody 2-3eurá,ale v kľude dajú 1euro za litre Colovej sračky.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dusan72:

@stowasser Veru tak. Ja tvrdím,že pokiaľ si môžem…
@dusan72 Ale prečo sa čuduješ? Kola musí byť drahšia, veď obsahuje kyseliny, farbivá a kopec chémie,... dá ňou odhrdzovať, rozpúšťa niektoré mierály a pod... No a "obyčajná" voda neobsahuje nič. 😁
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od petersd:

@dusan72 Ale prečo sa čuduješ? Kola musí byť dra…
@petersd No,ale trocha som to pomotal,malo byť 1000l,a za liter Coly.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od dusan72:

@stowasser Veru tak. Ja tvrdím,že pokiaľ si môžem…
@dusan72 Nejde ani tak o to, že si to môžeme dovoliť, ale skôr o to, že si nemôžeme dovoliť to, aby sa to všade prerábalo na úžitkovú vodu.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od tremmo:

@dusan72 Nejde ani tak o to, že si to môžeme dovo…
@tremmo Samozrejmeže aj to je problém,ale mohla by to byť podmienka pri rekonštrukciách a novostavbách urobiť pprípravu.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od norikk:

Môžeme napojiť umývačku vodou zo studne, či radše…
@norikk veď spravte osobitný rozvod vody a rozhodneš sa kľudne potom, keď budete bývať. My takto máme WC a práčku spravené. Práčku sme ale prehodili naspäť na vodovod, pretože nám smrdelo prádlo zo studnovej vody. Umývačku sme ani nedávali, to nebudem riskovať, keďže rozbor robiť nemienime.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?