Vysoky strop na povalu

Profilova fotka
Zdravím skupina, chcela by som názor skúsenejších. Mame bungalov kde v obývačke je vysoký strop vid.priložené fotky. Chceli by sme s partnerom ako sú tie vazniky spraviť povalu ako odkladací priestor.Radi by sme si to spravili svojpomocne, len keď sme sa pýtali na postup a aký materiál zvoliť, tak každý radil niečo iné (teda svokor a môj otec 😁). Akoby sme mali postupovať, použiť OSb dosky alebo laty? Taktiež to budeme chcieť zaizolovať. Strecha je zateplena. Ďakujem za každú radu.
Odpovedať
A aký tam budete mať prístup? Myslíte že tie dve kliestiny sú dostatočne pevné? Toto ste mali riešiť pri projektovaní domu, ja by som to už nechal tak. Minimálne ďalšie dve kliestiny by ste tam asi museli pridať, zospodu asi sadrokartón, zvrchu OSb dosky alebo normálne dosky potom predpokladám že nejaký stropný vylez, vatu by som tam uz nemá zmysel dávať ak je to nad tým zateplene. Ale osobne by som to už nechal tak. Radšej by som investoval do záhradného domčeka, ako odkladací priestor.
Odpovedať
Profilova fotka
@jozik123 my sme už kupovali hotový bohužiaľ pôvodná majiteľka chcela vysoký strop s možným prerobením na povalu ak by chcela.
Odpovedať
@dominguezah to vam povedala ona? Tak budoblbovala ona vas alebo oblbli ju, toto tak lahko na povalu prerobit nepojde.
Odpovedať
@dominguezah Spraviť sa dá všetko, ale nebude to lacné ani jednoduché, ako napísal sousedkovci. Tie 2 trámy ti podlahu na povali neudržia. A radiť takto z 3 fotiek ... to by bola odvaha. To malo byť v projekte uvedené - ako urobiť strop a podlahu povale, aby to malo dostatočnú nosnosť. Z fotiek absolútne nevidno, ako sú tie trámy kotvené do steny. Ak sú to len nejaké okrasné trámy, tak to neudrží ani človeka, nieto ešte strop a veci uložené nad stropom. Nemyslím si, že to bolo pôvodné plánované, ako možnosť dorobenie povale. Ak to naozaj chcete - tú povalu, tak to treba prejsť s projektantom a prípadne statikom, aby vám to nepadlo na hlavu.
Odpovedať
@dominguezah tak toto silno pochybujem ze sa v projekte ratalo s tym ze toto moze byt eventualne v buducnosti povala.
Odpovedať
@dominguezah A navyše je to úplne inak urobené, ako je v projekte. V projekte tam mal byť rovný strop cca 60 cm nad tými trámami a potom tepelná izolácia. Ty tam máš strop až po strechu. A keby si tam aj dala povalu, to chceš mať výlez na povalu rovno z obývačky?
Odpovedať
Profilova fotka
@sousedekovci89 je to možné že ju. My sme to nejaký čas neriešili tiež až teraz
Odpovedať
Profilova fotka
@chrobak7 to je mi jasne že len 2 trámy sú malo a treba pridať a zistiť ako sú napojené. Ale ďakujem za radu sa poradíme so statikom
Odpovedať
Profilova fotka
@chrobak7 a čo sa týka projektu bohužiaľ áno úplne inak ako ďalšie veci, čo si dala pôvodná majiteľka zmeniť ale záznamy žiadne 🤷🏽‍♀️ Tak nám ten vysoký strop je zbytočný aj odstránovanie pavučín atd aj kvôli teplu. Plus nie sme dvakrát najvyšší s partnerom
Odpovedať
@dominguezah Na vysoký strop nemusia byť majitelia vysokí. My máme tiež otvorený strop v obývačke až po strechu a je to v pohode. Nám to navrhol projektant a celkom sa nám to páči. Obývačke to dodá viac priestoru. Môžeš si pozrieť fotky, ako to máme napr. tu: https://www.modrastrecha.sk/forum/str... https://www.modrastrecha.sk/forum/pro... https://www.modrastrecha.sk/forum/pro... Na tvojom mieste by som to nechal tak.
Odpovedať
Profilova fotka
@chrobak7 mate to veľmi pekne🙂 , v projekte u nás malo byt povodne aj okno ale nie je. My sme to chceli hlavne kvôli vykurovaniu, ale ozaj to necháme asi tak alebo poprípade sa poradím so statikom ešte. Ďakujem
Odpovedať
@dominguezah Ak máš podlahové kurenie, tak vysoký strop nie je problém.
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?