Rekonštrukcia podkrovia na byt. Koľko ma to vyjde?

Profilova fotka
Dobrý deň! S manželom žijeme v rodinnom dome s nevyužitým podkrovím.Spolu s nami tu žije aj moja mama,dedo a brat.Nakoľko máme syna,radi by sme boli sami a tak sme sa rozhodli prerobiť si podkrovie na samostatný byt.Samostatný vchod už je hotový,schody z boku domu,predsieň,detská a hala majú natiahnutú aj elektrinu a kúrenie,lenže nad druhou časťou domu nieje urobené nič,len sme pred tromi rokmi dávali nových 5 okien na osvetlenie a začali so zatepľovaním,zatiaľ len sklennou vatou,ešte nieje natiahnutá parozábrana...neviem koľko je to m2,ale chceli by sme si v tom nevyužitom priestore vytvoriť kúpeľňu,kuchyňu,spálňu a obyvačku,tak isto treba vyrovnať podlahu,ktorú sem lial určite niaky alkoholik,pretože hymaláje sú tu riadne...no a chcela by som vedieť,že čo ma to všetko asi víde peniaškov,pretože si chceme vziať hypotéku a aby sme si nezobrali málo...tak isto uvítam i rôzne rady a skúsenosti,PROSíM PORAĎTE :)
Odpovedať
@puhinka mame po rekonstrukcii podkorvia a co ti pises tak min 20000 € a mas to vsetko. kuchyna 5000€, kupelna 3000€, instalcie a rozvody tak 2000€, podlahy, omietky farby, kurenie a pod.potm dorobit zateplenie a sadrac tak a no snad vyjde za toaj zariadenie-odhad je taky hruby
Odpovedať
Profilova fotka
@andrejh0 ,to naozaj? takže za 50 000 E to mám už super so všetkým a ešte aj moderné?
Odpovedať
Profilova fotka
no a ešte by sme chceli altánok, príjazdovú cestu a vydlaždiť schody hore,tie sú dosť dlhé...
Odpovedať
@puhinka jo este co polda teba znamena moderne....co som pomhaol pri jednej rekonstrukcii tak iba inteligenty system na riadenie domu stal 75000€ so vsetkym takze s tym modernym pomaly xixixixi...altanok baumax 750€ a cestu tak na normalnu rataj 50€ m2. schody vydlazdit no asi by som ich radsej oblozil drevom alebo niecimnesmyklavym
Odpovedať
Profilova fotka
@andrejh0 a tak tak moderne zase nie :-D :-D :-D , v rámci normy...iba nábytok by som chcela ladiť tak do rovných línií a nie prehnane :) so štýlom,ale skromne...:) zajtra to zmeriam s manželom a pridám sem rozlohu...my sa hlavne bojíme tých inštalačných prác ako vyrovnanie povrchu,na už krivý betón,potom koľko nás víde to podlahové kúrenie,natiahnutie vody a elektriny...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?