Okná vyčnievajú zo stavebného otvoru

Ahojte, pri montáži okien sa zistilo, že stena je krivá a balkonové dvere aby boli v rovine namontovali tak, že z jednej strany vyčnievajú z otvoru 2-3cm (viď foto). Vraj sa to pri zatepľovaní polystyrénom dorobí. Ak sa "vedľa okna" vrámci zatepľovania na stenu nalepí 3cm XPS (takto teda bude stena zarovno s rámom dverí) a medzera sa vyfúka PUR penou, je to tak v poriadku? Plus na to 17cm fasádny EPS (teda dohromady vznikne 20cm zateplenie). Ide mi o to, či sa dvere oplatí znova vybrať a zasunúť aby nevyčnievali alebo nechať tak a dorobiť ako som spomenul vyššie. Ďakujem.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od martind1447:

Ahojte, pri montáži okien sa zistilo, že stena je…
@martind1447 Záleží, čo znamená "že stena je krivá". Takže sa poradiť s zatepľovačmi, fasádnikmi. Mimochodom, treba myslieť aj na pásku. To Slovaktual takto montuje?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od martind1447:

Ahojte, pri montáži okien sa zistilo, že stena je…
@martind1447 Ako je stena "krivá"? Nazvislo či vodorovne? Daj foto z väčšej diaľky a zakresli...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dedo758:

@martind1447 Ako je stena "krivá"? Nazvislo či vo…
@dedo758 na zvislo podľa mňa... Je tam asi bubon. Rám okna je rovný, oknári osadili rám zvislo do vody a vznikol takýto odskok.
Odpovedať
nicomu to absolutne nevadi, oficialne, by se sa ich nemali snazit dat co najviac do muru ale do zateplenia ... takze ?
Odpovedať
Vďaka za odpovede, v prílohe pre predstavu zasielam nákres, koľko vyčnieva rám z každého rohu. Stenu sa pri zateplovaní určite dá vyrovnať, skôr mi ide o to, či to nemá vplyv na pevnosť osadenia dverí. Ďakujem.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od martind1447:

Vďaka za odpovede, v prílohe pre predstavu zasiel…
@martind1447 zbytoćne to tu budeme rozoberať, stači foto z celkového pohľadu na okno a bude to na diskusiu, mne dali expanzne pasky, odskok cca 1 cm na okno, ale to bola rekonštrukcia stareho otvoru, ak je to novostavba tak...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od martind1447:

Vďaka za odpovede, v prílohe pre predstavu zasiel…
@martind1447 Ak to chápem dobre, tak stena je krivá a to sa v pohode opraví zateplením. Okno je zbytočné vyberať, aj tak ho v krivej stene rovnejšie neosadíš. To, že trčí pár cm je bezvýznamené.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od chrobak7:

@martind1447 Ak to chápem dobre, tak stena je kri…
@chrobak7 s nevyberanim okna mas samozrejme pravdu, ale korigovat -1/+3cm bubny zateplenim bude babracka, urcite by som ju nenazval "v pohode". Snad je to aspon len mala plocha...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od gashtaan:

@chrobak7 s nevyberanim okna mas samozrejme pravd…
@gashtaan a mozno je to okno nakrivo osadene a stena kriva :D
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od gashtaan:

@chrobak7 s nevyberanim okna mas samozrejme pravd…
@gashtaan To je pravda, že 3 cm zarovnať nie je sranda. Ale keď to aj nezarovná, tiež sa nič nestane. Nech dá na tú stenu len tak EPS a omietne to, Okno bude v ostení a nikto už potom nebude merať, ktorý roh je ako ďaleko od povrchu fasády. Snáď to nebude vidno. Ale ako poznamenal shadowmilan - aby naozaj nebolo okno zle osadené. Ale to my nevieme, to si musí zadávateľ overiť.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?