Exteriérové žalúzie - dať aj na malé okná, či vyhodené peniaze?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte. Prosím tí, ktorí máte exteriérové žalúzie - máte aj na malých oknách alebo je to blbosť? Práve sme v štádiu plánovania elektriny a nevieme či to nie je hlúposť. Ide o to že tie okná sú vpredu, symetricky z pravej aj ľavej strany vstupu do domu (viď. obrázok). Máme aj malú kúpeľňu aj špajzu, tie sú zboku domu, tam neplánujeme dávať, no každá odpoveď nás posunie. 🙂 Červeným som zvýraznila kam premýšľame či dať alebo nie a modrým tie ktoré si myslíme že by netrebalo.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od melanie9:

@imarek no a vidis, a s tym presne suvisi aj to, …
@melanie9 V tomto budú podľa mňa proste zakaždým dve skupiny ľudí. Jedna bude za to, aby bolo všade, druhá za to, že len tam, kde to vyslovene treba. Takže to je ťažko jednoznačne nejak povedať.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od melanie9:

@hrehusa ano, proste aby to vyzeralo tak zjednote…
@melanie9 ked uz si rozhodnuta, tak potom prichadza dalsia otazka, ze ktore z tych vsetkych zaluzii, ktore sa daju vybrat :D
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od imarek:

@melanie9 V tomto budú podľa mňa proste zakaždým …
@imarek Potom to uz nie je ale o tom, ze kde sa to tienenie vyzaduje, aby to malo aj nejaky efekt dajme tomu na uspory ohladne klimy alebo vykurovania ale aj o tom, ze kto ma ake financie stanovene na to tienenie.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od robco_99:

@imarek Potom to uz nie je ale o tom, ze kde sa t…
@robco_99 to je podla mna kazdemu jasne, ze ked chce niekto davat na dom vonkajsie tienenie, tak je to investicia. neviem, ze ci sa tie naklady nejak realne vratia za cele obdobie vyuzivania, akoze skrz to kurenie trebars. ale tak za ten komfort, co to prinasa, to stoji 😊
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od hrehusa:

@robco_99 to je podla mna kazdemu jasne, ze ked c…
@hrehusa nemyslim si, ze by to spravilo az tolko, ze by sa dali nejake vyrazne sumy usetrit na kureni. ale zase, ked v lete to vie spravit o niekolko stupnov lepsie prostredie, tak aj v zime to musi podobne fungovat, ci?
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od robco_99:

@imarek Potom to uz nie je ale o tom, ze kde sa t…
@robco_99 Nepochybne. Pri vsetkom su peniaze to, podla coho sa rozhodujes. Preto si treba uvazit, ktora investicia sa ti aj realne vyplati a vie ti nejak ulacit zivot, pomoct s niecim a podobne.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od imarek:

@robco_99 Nepochybne. Pri vsetkom su peniaze to, …
@imarek Myslim si, ze tienenie sa da medzi take investicie kludne zapocitat. Ved to nie je len o tom, ze nebude ti svietit domov slnko na telku, ked budes pozerat. To ma omnoho viacej vyhod. Napriklad aj ked clovek byva v nejakej rusnej, hlucnej casti, tak vonkajsie tienenie s tym vie nieco spravit.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od patuscha:

@imarek Myslim si, ze tienenie sa da medzi take i…
@patuscha ale tak to by si ho musela mat zavrete stale, nie? ci to spravi nieco aj len tak, ked mas tie vonkajsie zaluzie spustene, ale ze nie zatvorene?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od patuscha:

@imarek Myslim si, ze tienenie sa da medzi take i…
@patuscha okrem vonkajších žalúzií K_system vyrábame a dodávame aj výrazne lacnejšie pevné slnolamy alebo Vám vieme vyrobiť žalúziu, ktorá nebude mať motor. Vždy je to cenovo oveľa výhodnejšie. Aj my to tak doma máme na špajzi a garáži kde sú malé okienka. Najužšiu motorickú žalúziu vieme vyrobiť 50 cm. Len pre info.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od patuscha:

@imarek Myslim si, ze tienenie sa da medzi take i…
@patuscha Tak ked takto radime, tak mozem poradit aj firmu Isotra. Robia tienenie vsetkych druhov, kadejake prevedenia, ci uz co sa taka rozmerov, ovladania, farebnych prevedeni. Zalezi aku mas predstavu. Ak ju moc nemas, tak potom je riesenim dohodnut si stretko s predajcom, ten ta uz nasmeruje.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od timea59:

@hrehusa nemyslim si, ze by to spravilo az tolko,…
@timea59 tak ja nehovorim, ze ti vdaka tomu tieneniu extremne klesnu naklady na vykurovanie. ale v tejto dobe, ked ide podchvilou nieco hore, vsetko zdrazuju, tak si myslim, ze je to akoze jeden z tych benefitov tienenia.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od hrehusa:

@timea59 tak ja nehovorim, ze ti vdaka tomu tiene…
@hrehusa ved hej, ono jedno s druhym, jedna takato vychytavka s dalsou a spravi to nieco na tych vyslednych uctoch. len treba akurat absolvovat tu prvu investiciu a potom uz sa da povedat, ze sa aj setri.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od patuscha:

@imarek Myslim si, ze tienenie sa da medzi take i…
@patuscha Jop, ako vravis, pises. Mi to pride tak, ze napriklad to s tym hlukom si malokto uvedomuje, ze aj takuto funkciu vie vonkajsie tienenie mat.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od imarek:

@patuscha Jop, ako vravis, pises. Mi to pride tak…
@imarek Podla mna to vie vela spravit. Zvlast, ked ma niekto dom priamo na nejakej rusnej ceste, alebo nieco rusive hlucne v okoli. Tak aspon navecer, ked sa pozastiera, tak doma je to tichsie. Aj to chrani ten dom. Akoze teraz asi nie su asi caste nejake vlamacky a tak, ale pri zaluziach to je pridana funkcia.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od patuscha:

@imarek Podla mna to vie vela spravit. Zvlast, ke…
@patuscha aj ked sa to mozno nedeje tak casto, stale je mat lepsie aspon nejake zabezpecenie. len mi napada, ze ci sa na kazdy dom da nieco take namontovat. da? ked sa to riesi dodatocne.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od patuscha:

@imarek Podla mna to vie vela spravit. Zvlast, ke…
@patuscha Vela spravi aj to prvotne spravne zameranie. Videl som teraz na socialnej sieti niekto riesil, ze nema tienenie den a noc az po spodny okraj ramu okna. Akoze velmi neprijemne. Hold nie kazdy, kto sa tvari ako profik nim skutocne aj je.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od robco_99:

@patuscha Vela spravi aj to prvotne spravne zamer…
@robco_99 Aha. Tak to je dost neprijmena situacia. Neviem si predstavit, co tam ten clovek zameriaval, ked to bolo takto nafigu. Vsak to vie aj lajk spravit.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od timea59:

@hrehusa ved hej, ono jedno s druhym, jedna takat…
@timea59 mne to pride uz take uplne normalne a bezne, ze teraz ludia davaju tie vonkajsie rolety alebo zaluzie. je to velmi casta zalezitost. som si vsimla napriklad, ze aj u nas v meste pribudla nova predajna s tienenim. tak asi je o to dost velky zaujem.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?