Preklad 350cm

Zdravim, chcel by som sa vas opytat na vas nazor. Stavame rodinny dom (bungalov) a aktualne riesime preklady. Je v pohode dat nad HST portal keramicke preklady ? Otvor bude na 3 metre cize preklady bud mat 350cm a skladba bude 2preklady, styrodur a znova preklad. Mury mame 30cm. Nad HST pojde hned veniec 25cm vysoky. V projekte je zelezobeton namiesto prekladov ale preklady uz su na stavbe. Projektantka to odobrila ze moze ist aj takato skladba. Viem ze sa mam nou riadit ale pre lepsi pocit by som chcel aj nazor viacerych odbornikov a ci niekto to takto riesil. Vdaka za kazdu odpoved :)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od menyy:

Zdravim, chcel by som sa vas opytat na vas nazor.…
@menyy Nerieš, daj ich tam. Aj keď to nespĺňa podmienky, no ten veniec na tým prekladom to bude držať. Akurát možno lepšie vyriešiť osadenie toho prekladu na tehlu, nejakú roznášaciu plochu pod neho.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od menyy:

Zdravim, chcel by som sa vas opytat na vas nazor.…
@menyy zasaloval by som to na mieste, naviazal železo a spravil riadny betonovy preklad ako ma byt. Čo je v statike??? Neviem ale žiť tam s tým, že "hadam to vydrží " by som nechcel. A aj najlacnejšie to bude spraviť na prvý krát dobre...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od menyy:

Zdravim, chcel by som sa vas opytat na vas nazor.…
@menyy ak na tie preklady ide rovno veniec, tak by to malo byt ok, ale pri betonazi venca by sa tie preklady mali podopriet. Na druhej strane ak Vam ide o lepsi pocit, tak by som to zasaloval, previazal a zabetonoval rovno s vencom. To je salovacka mozno na jeden den, ani to nie. Ved preklady mozete na bazose niekomu strelit a nebudete az tak skodovat.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?