Vlhnutie steny

Vedel by mi poradiť niekto,kto sa s tým stretol aký môže byť dôvod vlhnutia steny z opačnej strany kúpeľne v mieste, kde sa nachádza murovaný sprchový kút so žľabom?…5 rokov sa nič nedialo a teraz sa tam objavili tieto fľaky.Kúpeľňa je na poschodí.Dom má 20 rokov. Ďakujem za každý postreh🙂
Odpovedať
Porusena alebo uplne chybajuca hydroizolacia v sprchovom kute
Odpovedať
@haciendman ďakujem…5 rokov to bolo v poriadku,čiže mohlo sa niečo porušiť časom?…len nechápem ako😞
Odpovedať
Profilova fotka
@daschka je to bezny jav, ak sa pouziju nekvalitne materialy alebo sa urobila chyba pri montazi (najcastejsie chybajuca alebo nekvalitna hydroizolacia, nepouzitie rohovych pasok, nekvalitny zlab, resp.zvetrany silikon). Fotka z druhej strany moze napovedat viac, ale nemusi. Riesenie je jednoduche, listy z opacnej strany demontovat a murovany sprchovy kut urobit nanovo vratane KVALITNEJ hydroizolacie. Podlahovy zlab vymenit tiez za kvalitu - napr. Geberit, TECE.
Odpovedať
@daschka Ani nie tak časom porušiť, ako to, že tam tá hydroizolácia vôbec nie je a postupom času, teda behom tých 5 rokov, sa dostávala voda až na druhú stranu. Teda, je to tak možné.
Odpovedať
@mgx ďakujem,toto je opačná strana
Odpovedať
Profilova fotka
@daschka po tou mriežkou na stene je čo ?
Odpovedať
@mgx ako vplyva kvalita zlabu na zatekanie? Ked je dobre nainstalovany, t.j. pasky su okolo zlabu, nema preco zatekat ani zlab za 50 eur
Odpovedať
Profilova fotka
@haciendman pozri si zlab za 50e a pozri si zlab geberit za 400e. Samozrejme, aj alcaplast za 50e sa da namontovat tak, aby netiekol. Plati stare pravidlo, kto setri na sanite, odrbe len sam seba. Montovat zlab za 50e robi len sebevrah 🙂 @daschka skus odfotit trosku detail, dolezite pravy a lavy roh. Skus dat dole aj mriezku a odfotit nablizko bez mriezky. Tiez odfot lavu cast, ci je pouzita spadova lista.
Odpovedať
montoval som si na chatu nerezovy mexen zlab s podobnou cenovkou, ako pises a nebol s tym ziadny problem @mgx. Ale nejdem sa hadat, nie som instalater. Mozno po 10 rokov prevadzky bude rozdiel medzi mexenom a geberitom
Odpovedať
@mgx páči sa
Odpovedať
Profilova fotka
@daschka skuste presilikonovat podla vyznacenych ciar. tiez okolo zlabu. Este chyba fotka lavej casti, nevidim ci je tam spadova lista alebo nie. Ak to tecie dalej, len rozbit a nanovo...
Odpovedať
@eagleowl popravde nevieme,načo tam tá mriežka vôbec je…keď sme sa nasťahovali už tam bola,je možné že už vtedy bol nejaký problém a myslíme si, že je to tam práve kvôli odvetrávaniu😞 pod ňou je len nejaká tehla
Odpovedať
Článok sa načítava...
@mgx neviem čo myslite…takto?
Odpovedať
Profilova fotka
Dakujem spadova lista tam je. Co je asi zle je silikon okolo zlabu. Zacnite tam plus spary presilikonovat. Ak to bude vlhnut dalej tak len prerobit
Odpovedať
@mgx super ďakujem moc za cenné rady👍
Odpovedať
Profilova fotka
Skuste odmontovat aj z druhej strany listy a nafotit. Odkial vzlina voda. Moze to byt voditko kde je unik
Odpovedať
@mgx no tak teraz neviem z akej strany…už sa mi nedá nič odmontovať🤷🏼‍♀️
Odpovedať
Profilova fotka
Z druhej strany, kde je lista skuste tie listy dat dole (skrutkovac) a pozret odkial ide vlhka mapa. Moze to byt voditko https://static.4nets.sk/photo/64/3334...
Odpovedať
@mgx netuším načo to tam robili🤷🏼‍♀️
Odpovedať
Profilova fotka
@daschka ta vetracia mriezka tam ma nejaky polystyren vo vnutri alebo kus tvarnice? Skuste to vybrat a zrkadielkom alebo kamerou pozriet, kde to ide. Ak to ide vonku, asi by bolo vhodne zistit co to je/bolo/malo byt a pokusit sa zablendovat. Ak je tam studeny vzduch a dojde k styku s teplym vzduchom=vysledkom je kondenzat = voda. Ale najprv skuste zistit co to je. Pripadne ak mate kontakt na stavbarov, spytajte sa, mozno si dakto spomenie 🙂
Odpovedať
@mgx kondenzat ma tiez napadol, ale je august
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?