Svetlo na stenu, zrkadla a privod el do ich podsvietenia

Zdravim, pred obkladom steny v kupelni som si vyviedol kabel ced obklad na predpokladanom mieste svetla na stenu. Teraz po zariadeni to vychadza tak, ze ak ma byt svetlo umiestnene sumerne medzi umyvadla, je oproti vyvodu posunute o cca 15 cm. Dane svetlo nema taku siroku cast, ktora sa dotyka steny aby prekryla kabel. Ako vkusne zakryt kabel, ktory usti cca 10 cm od svetla? Nejaka lista? Najradsej by som nejaku nerezovu potiahol tak aby bola symeticky s celym svetlom avsak neviem nic vhodne najst. Podobne so zrkadlom - v plane bolo jedno velke pred dve umyvadla ale vzhladom na astronomicku cenu takeho zrkadla dame dve samostatne. Kabel samozrejme trci zo steny uprostred a znova otazka ako esteticky ho potiahnut k zrkdlam a schovat. Nemate niekto realizovane nieco podobne? Svetlo je podobne ako toto: https://www.obi.sk/osvetlenie-zrkadie...
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, prve, nieco ako podsvieteny panel. Medzi umyvadla, nemozes dat to svetlo vertikalne? Alebo ine svetlo, z ktoreho pojdu dve svetla otocene na umyvadla. Pridaj foto ako to vyzera.
Odpovedať
Profilova fotka
esteticke riesenie pre posun kabla na obklade neexistuje. Ak mas zvysny obklad alebo ho vies este dokupit, tak asi skor vysekat obklad, posunut elektrinu a potom nalepit obkladacku. Ano - piplava robota, bordelu vsade. U nas sa neopytali a vyviedli kabel zo sdk priecky kde sa im pozdavalo ze asi bude umyvadlo- no neprisli sa opytat, pritom som sedim doma. Kedze nebol obklad, posuvali len v sadrokartonovej priecke. Manzel sa ma snazil ukecat, ze to nejak urobime. nie, neurobime. posunuli a az potom sa lepil obklad. Keby to zle oblozili, tak by to davali dole. proste toto je tak esteticka vec, ze to nezakumflujes. Este mozes zvasit skrinku nad umyvadlo, to je jedine riesenie, kde to vies schovat - ak zozenies vhodnu skrinku
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od lenkito10:

Ahoj, prve, nieco ako podsvieteny panel. Medzi um…
@lenkito10 @sissik ahojte, pridavam foto pre lepsiu predstavu. Zltou farbou je znazornene svetlo - to vyriesim inym typom, so sirokou zakladnou. Horsie to je so zrkadlami (modre) kde mi vyvod kabla zakryje jedno ale ku druhemu musim tahat privod nejakou listou. Rozbijat a vymienat obklad (60x60cm) sa mi moc nechce... A posunut umyvadla uz nie je mozne :(
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od epto:

@lenkito10 @sissik ahojte, pridavam foto pre leps…
@epto ...dajte si vyrobiť nerezový kastlík v ktorom bude voľne kábel... ten zavesíte na stenu vycentrovaný na stred.... a svetlo prichytiť o kastlík. .. stačí na to 2mm plech.. v konečnom dôsledku to bude vyzerať ako "podstavec" toho svetla...
Odpovedať
Profilova fotka
teoreticky by sa dalo vymysliet nejaky ram, v ktorom budu tie 2 nacrtnute zrkadla. Nieco ako ram okolo obrazu. Ale na to by trebalo fakt ze dobry cit, aby to vyzeralo dobre. Ale ktovie, ci sa to uz cenovo nevytiahne na 1 vacsie zrdkadlo
Odpovedať
Profilova fotka
alebo si kup obycajne zrkadlo a nalep okolo neho pasik v liste pre led pasiky toto som narychlo vygooglila: https://eshop.skorik-cisar.sk/standar... https://www.ledprodukt.sk/led-lista-p... to by asi vyzeralo lepsie ako ine riesenia, ale zase nie tak pekne ako zrkadlo vyrobene na mieru.
Odpovedať
Ahoj, zvaz toto. https://www.aliexpress.com/item/10050... sice sa tvari ze stoji 200 eur, ale s ali kuponmi ho kupis za nejakych 170 eur. Ja som teraz take brala, doslo z nemecka paradne zabalene, ani skrabancek.
Odpovedať
Ja som to oklamal takto. Kabel ide cez plastovú rurku
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od fugas20:

Ja som to oklamal takto. Kabel ide cez plastovú r…
@fugas20 paradne :-)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od epto:

Zdravim, pred obkladom steny v kupelni som si v…
@epto zrkadlo má byť nejaké špeciálne (LED pásik, zväčšovacie zrkadlo v rámci toho,..)? Lebo u sklenára obyčajné zrkadlo na mieru vychádza za lepšiu cenu než v obchodoch, keďže tam sú väčšinou takéto vychytávkové zrkadlá.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od fugas20:

Ja som to oklamal takto. Kabel ide cez plastovú r…
@fugas20 ... vyzerá to pekne. Ak to máte už dokončené, tak umývadla máte v týchto pozíciách? Pýtam sa skrz tu zásuvku..
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od brapene:

@fugas20 ... vyzerá to pekne. Ak to máte už dokon…
@brapene finál je takto. Zásuvka je tak bezpecna ze tam nevieš poriadne nič strčiť nie žeby tam natiekla voda. Ale jasne chápem v tejto zóne nemá čo hľadať.
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od fugas20:

Ja som to oklamal takto. Kabel ide cez plastovú r…
@fugas20 oklamal si to pekne :)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marsdm:

@epto zrkadlo má byť nejaké špeciálne (LED pásik,…
@marsdm zrkadla su obycajne s integrovanym podsvietenim., podobne ako na fotke vyssie, ibaze nie su okruhle.
Odpovedať
ahojte. Napadlo ma este jedno riesenie. Kedze stena je z Ytongu a namiesto omietok som lepil SDK na steny, tak ma napadlo vedla kablu urobit dieru az na druhu stranu, tam vytvorit drazku cca 0.5m a dierou nazad do kupelne. Potiahol by som tam dalsi kabel pre zrkadlo vlavo. Tym padom by z kupelne nebolo nic vidiet, ziadny prepoj medzi zrkadlami a z druhej strany sa poruseny kusok da zatmelit a premalovat.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od fugas20:

@brapene finál je takto. Zásuvka je tak bezpecna …
@fugas20 .. super to vyzerá..
Odpovedať
Ja mam led na trafo ktoré je skryté v stene na druhej strane kupelne lebo mam podsvietenu aj vanu aj wc na senzor 😉
Odpovedať
Profilova fotka
Kolko by stalo jedno velke zrkadlo a kolko 2 male + praca naviac?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od lenkito10:

Kolko by stalo jedno velke zrkadlo a kolko 2 male…
@lenkito10 male boli za dobru cenu, cca 120E, velke sa prehupne cez 200E. A praca? za hodinu to mam urobene, zatmelene + na dalsi den kusok zamalovat.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?