Chyba v katastralnej mape

Ahojte, chcem sa opytat ci ma niekto realnu skusenost so zle zakreslenym pozemkom v katastri. v katastralnej mape a LV vsetko vyzera v poriadku, no pri zamerani geodetom dom precnieva do susednej parcely. kataster od toho dava ruky prec, ze oni nepochybili. vie niekto, ako sa riesi takato vec? diky
Odpovedať
O kolko? Tolerancia je vraj 30 cm, ale mapy mozu byt aj starsie a tam su aj vacsie problemy s presnostou.
Odpovedať
@vykricnik asi meter
Odpovedať
@ujo9797 zamerat s pomocou geodeta a na kataster dodat opravenu verziu 🙂 V pripade zmeny vymerov pozemkov sa treba nejako dohodnut so vsetkymi zucastnenymi stranami. Najlepsie sa je dohodnut na uprave hranic pozemkov tak aby boli vsetci spokojny a samozrejme vyhotovit o tom dohodu na papier, kde bude povodny stav a aj upraveny stav.
Odpovedať
@epto co ak sa nebude dat dohodnut? vlastne preto som zalozil tento topic..
Odpovedať
@ujo9797 ak sa zúčastnené strany nedohodnú, ostáva možnosť akceptovať stav taký aký je. Znamená, sused musí strpieť, že časť domu má na jeho pozemku.
Odpovedať
@ujo9797 Upraviť súradnice podľa aktuálneho stavu. Predsa máte tam nejaké kolíky, kde je pôvodná hranica. Tá sa predsa nemenila. Treba len do mapy doložiť ich súradnice.
Odpovedať
@ujo9797 ak sa nedohodnú musí to riešiť súd každý môže podať námietku a stavať budeš tak o 10r.
Odpovedať
@ujo9797 no bolo by v zaujme obidvoch sa dohodnut. A ak protistrana nema zaujem sa nejako dohodnut tak jednotucho dat do vykresu/na kataster skutocny stav. Chyba je v mapach, zem sa sama od seba neposunula 🙂 Mne pri zamerani vysli odchylky so susedom tak na +-60cm, raz bol plot na jeho strane, raz na mojej. Plot uz stal, tak som to nechal tak. Geodet ked uz meraj, tak si zameral susedne domy a ploty (vsetko z ulice, nesiel ku nikomu do dvora - referencny bod na ulici a s laserovym dialkomerom vzdialenost od domu/plotu k tomu bodu) Vysledok bol taky, ze polovica obce (meral si predtym aj ine domy) je posunuta niekde aj o 5m. Vravel, ze by trebalo nanovo celu mapu obce ale nikto to nezaplati. Cize nerobit z toho vedu.
Odpovedať
@epto nerobit vedu? ved mas nepredajny dom s pozemkom. to je situacia ktoru treba doriesit
Odpovedať
@ujo9797 moj dom je predajny ak by k tomu malo dojst. Domy o ulicu su posunute o tych 5m. Plot so susedom je rovny, to na mape je pozemok mierne cik-cak. A ako som pisal, je to vina starych map. trebalo by nanovo zamerat celu obec.
Odpovedať
@epto u nas je to podobne. Pozemky pod cestou su posunute o cca 14 metrov v celej oblasti, voci online katastralnej mape. Nikto to neriesi, lebo je to zalezitost este z cias Rakusko-Uhorska. Kazdy majitel ma v realite posunuty pozemok o 14 metrov, oproti online mape. Takychto prikladov bude na Slovensku velmi vela.
Odpovedať
@pier no fajn. ale ako je mozne potom ziskat stavebne povolenie?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@ujo9797 A aké stav. povolenie potrebuješ. Zo zadania vyplýva, že dom už stojí a prečnieva do vedľajšej parcely. Chceš ho rekonštruovať?
Odpovedať
@chrobak7 presne tak
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?