Alarm Jablotron 100

Zobraz úvodný príspevok
Ak tu má niekto jablotron 100, prosím koľko Vás stáli všetky komponenty resp. cela ponuka na rodinný dom?
Odpovedať
@rapidko @mirkif Pekný deň, prosím, môžete mi niekto, kto odborne montuje Jablotron, vypracovať a zaslať do ip cenovú ponuku spolu s montážou na túto bezdrôtovú zostavu: ústredňa JA101KR zálohovací akumulátor SA 214/2,6 prístupový modul JA 153E prístupový modul JA 154E ovládací segmet JA 192E PIR detektor JA 160PC - 7 ks Vopred ďakujem.
Odpovedať
@jajo1 ahoj, aj moj manzel s tym pracuje (ma ceritifkat od Jablotronu aj technicku licenciu), takze ak chces, cenovu ponuku ti moze poslat tiez. ak mas zaujem, posli mi do IP tvoj mail.
Odpovedať
@majkoj okolo 3.500 Eur. :(
Odpovedať
Profilova fotka
V dnesnej dobe elektroniky su to prehnane peniaze. Jablotron na tom neskutocne ryzuje. Pre bezny dom postaci aj bezny GSM alarm za 100-200 USD s klavesnicou a zaloznu bateriu. Bezdrotove cidla sa daju dokupovat za cca 7-10 USD pripadne aj dalsie klavesnice pre zadavanie kodov.
Odpovedať
Profilova fotka
Ja taktiež robím Jablotron 100 a priemerne to vychádza na klasický RD okolo 1250€ aj s kábelážou :)
Odpovedať
Profilova fotka
@ramoon no ja mam taky, ale ked som otvoril elektroniku, som trosku zbledol, to prelomi sikovnejsi student :)
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj no pokial viem tak vatsina domovych alarmov aj jablotron pouziva GSM modul a kazdy sikovny zlodej ked ide na isto pouzije GSM rusicku a alarm je vybaveny. Ostava len sirena ak je vobec namontovana ale stou si casto tiez poradia hravo a zlodej ani nemusi hladat kde sa v dome nachadza riadiaca jednotka aby ju odstavil. Takze je jedno ci mam alarm za 200€ alebo za 1500€ nie? Ine je ak by to mal este napojene do internetu pripadne istene kamerovym systemom ale samozrejme nie cez 3G a podobne.
Odpovedať
Ramon,zrejme o ja100 nic nevies, lebo ak by sa ti podarilo zarusit gsm signal,tak JA100 o tom okamzite hlasy cez vzdialeny pristup ze nekomunikuje ustredna ,a cez vzdialeny pristup dostanes spravu. Takze si na to upozornený a mozes vcas zasiahnut. A napríklad uz som montoval aj zbernicovy system JA100,taky zaklad pre bungalov zatial ustredna,klavesnica,sirena,snimac otvorenia dveri, 6 PIR, lebo tam este nebyvaju a tam ich to vyslo do 800€. A ked ho budú chciet neskor rozsirit,tak ziadny problem.
Odpovedať
Profilova fotka
@ramoon ale moj je bezdrotovy a na komunikaciu pouziva pra obycane cipy bez plavajuceho kodu :). @rapidko a kade to hlasi, ked nie je napojeny do internetu a GSM nefunguje ?
Odpovedať
@majkoj aj ja mam ja100, pouzivam sluzbu bezpecnostna sim za nejake 3 eura mesacne a mimo ineho mi vzdialene monitoruju alarm, ak dojde k zaruseniu gsm, tak je to dovod na poplach - pride mi sms. Nie vsak od alarmu, ale z dohladoveho centra jablotron.
Odpovedať
Profilova fotka
@kkristian a to dohladove centrum je na ten alarm napojene ako ? :)
Odpovedať
@majkoj ved predsa cez internet a ked sa strati komunikacia medzi alarmom a dohladovym centrom, tak Ti centrum posle spravu na mobil.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@majkoj tu si mozes pozriet: http://www.jablotron.com/sk/aktuality...
Odpovedať
@majkoj oni len monitoruju ci je sim karta aktivna - su na nej aktivovane datove sluzby a predpokladam, ze ju pravidelne pingaju.
Odpovedať
Profilova fotka
@hop377 ved dobre, ale ramoon pisal o alarme bez internetu. Nazvite ma paranoikom, ale alarm ktory vie cudzia firma ovladat cez GSM a internet v mojom dome nebude :). Ako sa to vravi ? To ze trpim paranoiou neznamena , ze ma nesleduju :)
Odpovedať
majkoj@tak pevne verim, ze nemas smartfon, smart tv a pre istotu ani internet hlavne s routrom od telekomu :)
Odpovedať
Profilova fotka
@kkristian no pekne to aby som si na tu simku platil aj kazdy mesiac data. Som rad ze mam len pausal co miniem to platim a nie este platit za inernet 10€. mesacne. Alebo je tam moznost pripojenia na domacu wifi? Inac ak ta ma jablotron pod kontrolou cez data tak je to velmi lahko zneuzitelne.
Odpovedať
Pri vypadku signalu caka jablotron server niekolko hodin, neviem ci nie az 24 a az potom zasiela smsku majitelovi!
Odpovedať
@ramoon Za mesacny poplatok tej bezp. SIM je neobmedzeny internet (obmedzeny na komunikaciu s Jablotron servermi) a tiez predplateny objem SMS. Ja som to poriesil orange SIMkou s nulovym mesacnym poplatkom. Ak system funguje spravne a alarm nema ziadnu robotu so zlodejmi, tak aj mesacne ucty za alarm su nulove, co je menej ako 3EUR za jablotron SIM, aj napriek par vyhodam, ktore ta SIMka prinasa.
Odpovedať
Profilova fotka
@supiiik tak v takom pripade to uz bude neskoro :)
Odpovedať
Profilova fotka
@rapidko ak pride k zaruseniu GSM tak ako to ohlasi ked alarm nema signal? Myslis ten server od jablotronu co tu pisu ze da info az po niekolkych hodinach ze klient neodpoveda a je mimo signalu?
Odpovedať
Profilova fotka
@kkristian nie nemam roter od telekomu, tak hlboko som fakt neklesol :)
Odpovedať
@ramoon To, co som pisal o niekolko hodinovom odstupe je pri pouziti jablotron bezp. SIM karty. Jablotron sa pravidelne na nu pripaja a kontroluje, ci je dostupna. Nebude posielat SMS pri kazdom vypadku, pretoze moze ist o kratkodobe zarusenie, mozno nejaka chyba GSM siete, preto caka dlhsiu dobu a potom posiela SMS. Nie je to ochrana pred zlodejmi, skor nejaka informacia pre majitela, ze ustredna je off-line. Pre paranoidneho usera odporucam vsetky tieto moznosti: - bezpecnostnu SIM jablotronu - Ustrednu 106K pripojenu aj cez INTERNET (v pripade poplachu a zarusenia posiela SMS hned cez WEBovy kanal, kedze GSM je mimo) - Napojenie na PCO (myslim ze cez pevnu linku, neviem presne, ako to komunikuje) - minimalne 2 sireny vzdialene od seba co najdalej - uprednostnit kablovu instalaciu pred bezdrotovou. Aj bezdrotova komunikacia jednotlivych komponentov sa da zarusit! Ale povedzme si pravdu, profi zlodej, ktory ide na istotu ma system jablotron v malicku a zrejme ho nic nezastavi. Dalsich 99% zlodejov pojde do domu s tehlou, alebo pacidlom v ruke a o nejakej rusicke pocul mozno tak v star-treku... Na tychto 99% zlodejov bude stacit aj maketa kamery na fasade :)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Páni riešim jeden problém ohľadom elektronického otvárania dverí do domu. Ide o to že dal som si videovrátnika, potiahol ku vonkajšej jednotke kábel. Tá má bezpotenciálové kontakty ktoré vedia spínať napätie pre bzučiaka vo dverách. A tu mám problém že som nepotiahol napájacie napätie pre bzučiak. A moja otázka znie, môžem napájať bzučiak z napätia Jablotronu? Hneď cez stenu mám klávesnicu Jablatronu z ktorej by som sa vedel odichnúť napätím, priviesť na kontakty vonkajšej jednotky videovrátnika a odtiaľ do dverí. Nebude to robiť galibu? Utiahne to bzučiak na dverách? Ďakujem
Odpovedať
Chlapi, tiez planujeme Jabltorn 100. Som s technikom dohodnuty, ze si kabelaz porobim sam. Nebudem tahat original 4zilovy kabel Jablotron, ale pocitacovy sietovy (toho mam k dispozicii kilometre). Technik mi hovoril, ze moze byt, ale ucite nie tieneny, ze s tym to blbne. Nevedel mi povedat preco. Ze mam dat netieneny obycajny UTP. Vie mi niekto povedat preco? Ozaj, este jedna otazka - je lepsie lanko alebo drot?
Odpovedať
@kajo873 Ja by som to nerobil. Max prud, ktory je mozne odoberat z JA-101K je 125mA (vratane vsetkeho, co je pripojene na zbernicu). ak tam pripojis viac, tak ustredna by to mala zvladnut, ale zmensi sa rezerva v pripade vypadku prudu a alarm uz nepojde 12 hodin, na ktore je bateria stavana. @pavol_12 Urcite drot. Tieneny moze naindukovat niekde na trase nejake rusenie a tienenie ho roznesie po celom kabli, ak tieneny, tak ho treba niekde uzemnit. Otazka je kde, kedze do ustredne sa nepripaja PE vodic, iba L a N. Jednoduchsie je pouzit netieneny.
Odpovedať
@supiiik Ok, takze najjednoduchsi UTP kabel. Este sa spytam, nemoze to robit problemy ked tento netieneny pojde niekde v v subehu s 230V? Napr. viem ze kable pre LAN siete sa v subehu namaju tahat.
Odpovedať
@supiiik Dík za info s tou spotrebou. No budem musieť dať ďalší zdroj kvôli tomu čouž..
Odpovedať
@pavol_12 Problem to byt moze, ale ja napr. tiez mam niekde jablotron kable subezne s 230V a ide to v pohode (nie cele dlzky, max par metrov)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
radsej UTP drôt, ako SYKFY ten nikdy nedavajte, s tým sa velmi zle pracuje potom :D ale k ja-100 idealne CC-02 ak je to len v dome, je to lacnejsie ako FTP/ UTP a je presne tak krutený ako má byt. na kratke vzidalenosti niej problém pouzit aj íný, ale pri velkých dlzkach uz treba najradsej jablotron káble. je mi jasné ze si chcete tahat vacsinou co najviac sami, ale mali by ste sa poradit pred tým uz s clovekom co to montuje a má o tom vsetky potrebne znalosti. a isto vám aj ten kábel dodá. casto sa stretávam s tým, ze sú zle natiahnute káble na zabezpecovacku, alebo nemaju pripravené káble, alebo na magnety v oknách. napr. na záplavove detektory, CO2, teraz je novinka termostat a ovladat kurenie aj na dialku, otváranie brán, garáže, sledovat spotrebu elektriny, vypnuť hlavný privod vody, plynu.... ano takmer vsetko uz vieme riesit bezdrotovo, ale potom je to drahsie :/
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?