Schody do domu - exteriér

Profilova fotka
Prosíme o radu. Chceli by sme si urobiť takéto exteriérové schody do domu, ale žiaľ nedarí sa nám nájsť nikoho, kto by také vyrábal. Máte prosím niekto také? Poradíte koho osloviť? Prípadne, ak si ich niekto robil svojpomocne,uvítame rady aj v tomto smere. Manžel je šikovný 😄Ďakujeme za každú radu
Odpovedať
@suzan651 Síce sa to dá aj vyrobiť - odliať betón do nejakej formy, ale zvyčajne sa to kupuje. Sú to prefabrikáty, schodiskové stupne a tie sa osádzajú buď priamo do terénu, alebo sa podklad vybetónuje. Tu máš napr. také platne: https://www.abw.sk/produkt/schodiskov...
Odpovedať
Profilova fotka
@suzan651 kupujú sa hotové schodnice, väčšie firmy to majú bežne.
Odpovedať
Profilova fotka
@chrobak7 zaujímalo by ma ako tie hotové dosky sa uložia... nenasla som na stránke daky odporucany postup.
Odpovedať
Profilova fotka
@suzan651 Ja som si raz na nete sťahovala podobne inšpirácie pre známych, ktorý postupne dokončujú rd. Posielam inšpiráciu so salovanim betónu... snáď pomôže pre inšpiráciu pre manžela, alebo dákeho šikovného stavebníka, ktorý by sa vám na to odhodlal.
Odpovedať
@suzan651 klocok - vyrobia na mieru.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Neviem na koľko je toto ešte aktuálne, ale ja som sa práve do takého schodiska pustil. Vyšalovať všetko spolu aby všetko sadlo na 1x som neriskoval a zvolil som postup taký, že som si vybetonoval 5 podstavcov na ktoré uložím hotové platne. Na platne som si vyrobil formy, ktoré zalejem betónom. Hotové platne povrchovo ošetrím a osadím na podstavce pomocou exteriérového lepidla. Firmu Klocok som tiež pozeral, majú pekné výrobky, ale za cenu 5 platní by som mal zámkovú na celý dom 🙂 tak som sa rozhodol pre tento postup.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od fdsaasdf:

Neviem na koľko je toto ešte aktuálne, ale ja som…
@fdsaasdf mas niekde aj fotky?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dudko12:

@fdsaasdf mas niekde aj fotky?
@dudko12 mám to konečne hotové, tak pridám aj nejaké to foto. Cieľ bol ten, aby sa platne nemuseli obkladať dlažbou, pretože ktovie ako by to držalo po rokoch a moc by sa na tom šmýkalo. Rozhodol som sa pre razený betón, uvidíme ako sa bude v zime chovať ten :)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?