Cesta z kameňa- ako na to?

Zdravím vospolok! Akurát riešim pokládku zamkovej dlazby na chodník! Plochu označenú červenou farbou by som však rád iba zhutnil a nechal na nej nejaký pekný kamen na vrchu (auto tam bude parkovať vyninocne). Neviem sa dopátrať ako sa niečo také robí, miešajú sa rôzne frakcie kameňa a potom žabuju (žehličkuju) ? Pripadne sa do toho pridáva niečo iné? Žltá šípka bude zamkova dlazba. Ďakujem krásne Samuel
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od patan148:

Zdravím vospolok! Akurát riešim pokládku zamkov…
@patan148 ja som takto riešil "občasné parkovisko"... dal som to vybrať bagrom cca 60 cm... makadam fr.32-64.. poriadne užaboval a podarilo sa mi zohnať za veľmi dobrú cenu vlhčeny beton.. roztiahnuta, zarovnana vrstva mala cca do 20 cm... nechal miesta na priesak vody a poriadne polial... zvyšok je kameň frakcia do 32 a som max spokojný. Už mi tam stál aj "žumpa-cuc" a fpoho.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od brapene:

@patan148 ja som takto riešil "občasné parkovisko…
@brapene - diky za odpoveď! Nemáš foto? Ja som vyberal cca 30cm a je tam makadam 16-32cm. Ďalej som plánoval pokračovať ešte 2-3 vrstvy, čím vyššia tým menšia frakcia. Samozrejme medzi jednotlivými vrstvami zabovat a zabovat ...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od patan148:

@brapene - diky za odpoveď! Nemáš foto? Ja so…
@patan148 .. ak neprídem zajtra z práce po tme, cvaknem. Ak aj vyjazdíš (vyparkuješ) koľaje, raz za čas prehrabneš alebo doplníš a ok. V pohode ti to udrží, akurát na vrchu nešpekulovat s guľatými kamienkami, potrebuješ to zamknúť.
Odpovedať
Nechápem, k čomu je to dobré, ak niekto pod zámkovú dlažbu trepne medzi vrstvy kameňa - makadámu aj vrstvu betónu... Aj keby bol zadarmo, tak betón tam nepatrí...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od petersd:

Nechápem, k čomu je to dobré, ak niekto pod zámko…
@petersd .. pod zamknutím rozumej strk, nie dlazbu.. teda ak to bola reakcia na mňa..
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od brapene:

@petersd .. pod zamknutím rozumej strk, nie dlazb…
@brapene Hej, reagoval som na Teba, ale OK... Totiž je dosť takých expertov, čo vidím vo svojom okolí, ktorí pod zámkovku trepú ešte betón. Pritom sú to aj také plochy, kde iba zriedkavo príde osobné auto.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?